У Черкасах без конкуренції закуповують програмне забезпечення для лікарів

Фото: ЕМСІ

Низка медичних комунальних закладів міста з уникненням конкуренції купує програмне забезпечення. Сума потенційних угод перевищує 1 млн гривень. 

Про це свідчить інформація з системи “Прозорро”. 

Зокрема, комунальні заклади “Черкаський міський пологовий будинок “Центр матері та дитини” та “Черкаська міська консультативно-діагностична поліклініка” фактично паралельно оголосили про закупівлю програмного забезпечення для роботи лікарів. 

Відповідно до опублікованих оголошень лікарні закуповують розробку програмного продукту “Медінфосервіс”, що зазначається безпосередньо в оголошенні про закупівлю, а також у тендерній документації. Очікувана вартість закупівлі – 198 та 197 тисяч гривень відповідно. Це лише на кілька тисяч гривень менше порогу для проведення відкритих торгів, що унеможливило б організацію закупівлі з зазначенням конкретного програмного продукту.  

Крім того, разом із закупівлю безпосередньо програмного забезпечення, заклади закуповують також послуги з супроводу цієї програми, очікуваною вартістю 156 та 182 тисячі гривень. Термін дії договору до кінця 2021 року.

У коментарі “18000” представники Черкаського міського пологового будинку розповіли, що вибрали відповідне програмне забезпечення через те, що частина персоналу вже з ним раніше працювала. Кошти на закупівлю будуть використовуватися із власних надходжень підприємства. 

У травні 2021 року аналогічні закупівлі програми здійснила також Черкаська міська інфекційна лікарня, що придбала 27 комплектів “Медінфосервіс” на 121 тисячу гривень (договір включав супровід продукту), а також Черкаська міська дитяча лікарня, що придбала 74 комплекти із супроводом на 370 тисяч гривень, розбивши закупівлі на дві допорогові суми. 

Відповідно до чинних вимог Міністерства охорони здоров’я лікувальні заклади мають обладнуватись програмним забезпеченням, що інтегрується до системи “E-Health”. Згідно з сайтом системи поки відповідну сертифікацію отримали близько 40 програмних продуктів.

Постачальником “Медінфосервіс” є черкаські підприємства “Інфомед плюс” та “Техноінфомед”, що належать черкащанину Юрію Ізосімову.  

Додамо, що Третьою міською лікарнею швидкої допомоги оголошено відкриті торги на закупівлю аналогічного програмного забезпечення. Відповідно до вимог тендерної документації постачальник має надати і супровід майбутньої програми. Переможцем визначено все те ж  “Інфомед плюс” з продуктом “Медінфосервіс”. Водночас триває оскарження результатів “Тріумф IТ”, що є дилером програми “Доктор Елекс”. Їх пропозиція була відхилена через невідповідність функціоналу “Доктор Елекс” вимогам черкаських медиків. 

Хочеш читати ще більше важливих матеріалів?
Підтримай незалежний журналістський проект «18000»

DONATE 

Також новини “18000” є в Telegram і Viber, слідкуйте за нами в Instagram.

коментарі
1 Коментар
  1. уже и стадник не работает , а воровство продолжаеться при новом руководителю.будет с этой программой то что и с записью через. интернет

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *