Кандидати в 197 окрузі зазнали “чорного піару”

У соціальній мережі “Фейсбук” та в газетах зафіксували рекламу з ознаками “чорного піару”, яка стосується двох кандидатів у 197 окрузі – Владислава Голуба та Віталія Войцехівського.

Про це повідомляють представники ГМ ОПОРА у Черкаській області.

Із 6 жовтня серед жителів населених пунктів 197 виборчого округу поширюється газета “Дзвін” під №1, яка містить дискредитаційні  матеріали щодо кандидата-самовисуванця Владислава Голуба.

Як зазначається у вихідних даних “Дзвін” – черкаська обласна громадсько-політична газета, яка видається із 2 лютого 1990 року. Наклад видання – 5 тис. примірників.

Фото: ОПОРА

Матеріали на всіх п’яти сторінках стосуються Голуба та мають ознаки чорного піару: “Для чого Голуб знову прилетів на Черкащину?”, “Про статки і «манатки”, або як Голуб багатів за часи депутатства”, “Владислав Голуб «купляє» виборців танцями, кульками та м’ячами” тощо. Частина із заміток мають автора.

Окрім того, 23 вересня 2021 року була створена фейсбук-сторінка “Дошка Ганьби”, де поширюються публікації з ознаками “чорного піару” щодо Віталія Войцехівського (“Слуга народу”), яка додатково транслюється в рекламі. Відповідно до інформації, яку рекламодавець надав Facebook, оплачує рекламу — “Дошка ганьби”, сторінка належить до категорії Новини та ЗМІ, але зазначений сайт — недоступний.

Фото: ОПОРА

Із часу створення сторінки до 18 жовтня на рекламу з цієї сторінки було витрачено 328 доларів. За цей час опублували 14 дискредитаційних постів: “Як з колектора у Золотоноші вкрали 12 мільйонів”, “Який мер – такий і депутат”, “Войцехівський – хамелеон!”, “Велике крадівництво – на чому краде Войцехівський?”.

Окрім картинок та текстового супроводу до них на сторінці публікуються і відеоматеріали – наперед змонтовані відео. Наприклад, із натяком на те, що кандидата підтримують нетверезі люди із непевним соціальним станом. На сторінці використовуються брендові кольори політичної сили “Слуга народу”, яку представляє кандидат, та фрагменти його політичної реклами.

Матеріали газети “Дзвін” та фейсбук-сторінки “Дошка Ганьби” містять ознаки агітації проти окремих кандидатів, проте не марковані як агітація та не оплачені з жодного виборчого фонду. Таким чином, з яких джерел оплачується ця агітаційна продукція невідомо.

Додамо, відповідно до частини 10 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України» забороняється розповсюдження завідомо недостовірних або наклепницьких відомостей про партію – суб’єкта виборчого процесу або про кандидата у депутати, недостовірний або наклепницький характер яких встановлено у судовому порядку.

Крім того, порушення правил фінансування передвиборної агітації може тягнути адміністративну відповідальність  за статтею 212-15 КУпАП.

Нагадаємо, три кандидати в народні депутати з Черкащини “позичили” чужі передвиборчі програми.

Також новини “18000” є в Telegram і Viber, слідкуйте за нами в Instagram.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
1 Коментар
  1. зНАЮ ТОЧНО: ЖОДНОГО ІЗ НИХ ОБИРАТИ НЕ БУДУ. яКЩО ПОЧИНАТИ ІЗ БРУДУ, ТО У ПОДАЛЬШОМУ СПОЛІВАТИСЯ НА ЩОСЬ ПОЗИТИВНЕ =- НЕ ВАРТО.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *