Черкащанин відзняв бекстейдж нашумілого українського фільму “Стоп-Земля” (ФОТО)

20 січня у прокат вийшов фільм Катерини Горностай “Стоп-Земля”. За два вікенди фільм зібрав понад 2,7 мільйона гривень.

Назва фільму походить від від назви звичайної гри, у яку більшість із нас бавились у дитинстві. Проте насправді він значно глибший та складніший, ніж може здатися спочатку. Це стрічка про 16-річних підлітків, якими більшість із нас були в минулому. Це приклад кінематографу про останній рік у школі, міцну, щиру дружбу та бурхливе й емоційне кохання – про космос, життя та зміни. Комусь це нагадає юні роки, хтось побачить у героях себе, а хтось зрозуміє, які підлітки нині.

Ігор Єфімов. Фото із фейсбука

Кореспондентка “18000” поспілкувалася із черкаським фотографом Ігорем Єфімовим. Саме він здійснив бекстейдж-зйомку нашумілого українського фільму. Розповідаємо про процес створення цієї стрічки, сам фільм та чому його варто подивитися.

Одеський кінофестиваль. Фото з фейсбука

– Цей фільм варто подивитися, бо він справжній. Бо коли дивишся його, ти віриш. Віриш акторам, віриш цій історії, хоча там історії, як такої, і немає. І це також класний підхід, який мені подобається: розповідати прості історії без великої драматургії, – говорить Ігор Єфімов. – Також у цьому фільмі дуже класний саундтрек. Важливо, що він український. Дуже гарна картинка – операторська робота на високому рівні. “Стоп-Земля” – це точно один із найкращих фільмів за ці 30 років незалежності.

Фільм “Стоп-Земля”. Про що він та чому сколихнув мережу?

“Стоп-Земля” – це перший повнометражний фільм української режисерки та сценаристки Катерини Горностай. Попередні її роботи – це стрічки короткого метру, зокрема “Бузок”, “Віддалік”, та документальні фільми.

– Про те, що фільм мені сподобається, я розумів ще під час зйомок. Я бачив як поводять себе актори, команда – бачив, що зібрались люди, яким подобається їхня справа, а це, мені здається, найголовніше. Бо, коли збираються люди, у яких горять очі, – це вже половина успіху. Я бачив, як у режисерки вдавались попередні картини, хоча вони не настільки складні бодай з технічного боку. Я безумовно рекомендував би піти й подивитись цей фільм, адже він не тільки для школярів та молодих людей, це також фільм і для більш дорослого покоління. Я сам давно закінчив школу, але мені було цікаво подивитись і знову пережити ці моменти першого кохання, шкільної дискотеки тощо, – зазначає Ігор Єфімов.

Однією із головних рис фільму “Стоп-Земля”  є правдивість та максимальна наближеність до реальності. Наприклад, режисерка та сценаристка стрічки Катерина Горностай через історію чотирьох учнів розповіла про власні підліткові роки, емоції та пізнання себе. Головна героїня Маша (Марія Федоченко), її близькі друзі Яна (Яна Ісаєнко) і Сєня (Арсеній Марков) та однокласник Саша (Олександр Іванов), у якого закохалась головна героїня, стали ключовими образами фільму, що тільки підсилили стрічку.

Також майже всі актори – це звичайні школярі з Києва без акторського досвіду, які за кілька місяців пройшли акторську лабораторію (те ж, що й акторська школа, – ред.) та розмовляли у фільмі без готових діалогів. 

Врешті-решт фільм “Стоп-Земля” отримав престижні нагороди, серед яких Кришталевий ведмідь юнацького журі на Берлінському кінофестивалі та Гран-прі Одеського фестивалю.

По той бік екрану: бекстейдж зі зйомок фільму “Стоп-Земля”

Черкасець Ігор Єфімов був фотографом на знімальному майданчику фільму “Стоп-Земля”  та майже кожного дня зйомок фільмував весь процес. Цікаво, що раніше фотографування бекстейджу обмежувалося лише декількома днями.

– Фотографував усе: і бекстейдж, і портрети акторів, й афіші тощо. Це дуже цікавий досвід, бо ти бачиш усю цю кухню: як створюється фільм із самого початку й до кінця. А переглядати його потім на екрані – видається вже зовсім по-іншому. Я людина, яка переглядає багато кінематографу, але такого досвіду, щоб бути свідком того, як фільм знімають, а потім яким він вийшов після монтажу – це зовсім інше, – говорить Ігор.

Першою роботою Ігоря, яку ви побачите, коли введете у пошуковику назву “Стоп-Земля”, буде постер, який використовують в українському прокаті цієї стрічки. Окрім цього, фото його авторства використовують для анонсів, новин та іншого контенту про фільм.

Ігор Єфімов є автором знімка, який використали для постера фільму

Бекстейдж – це як репортаж із місця зйомок. Й одним із цікавих спостережень Ігор Єфімов виділяє підхід режисерки та сценаристки Катерини Горностай до роботи:

– У неї досить нетипова поведінка (як для режисера – ред.), мені здається. Вона ніколи не кричала “Камера, мотор”, вона досить тихо себе поводила й водночас знаходила підхід до кожної людини на знімальному майданчику. І це дуже класно бачити на власні очі, як автор комунікує з усією командою. І Катя у цьому плані, мені здається, особлива. Для мене вона один із топових українських режисерів.

Катерина Горностай

Чому варто переглянути фільм “Стоп-Земля”?

– Я люблю більше авторське кіно. І цей фільм саме такий. Це не про якісь там “стрілялки і войнушки”, тут більш повільний сюжет без великої драматургії, але водночас у фільмі можна побачити інші, більш тонкі матерії. Ці моменти для того, щоб повністю поринути в атмосферу, – каже фотограф.

Ми також запитали в Ігоря Єфімова про те, що йому найбільше сподобалось у фільмі, і серед багатьох плюсів він виділив діалоги й естетику. Перш за все, у фільмі “не було чітко прописаних слів й актори могли вільно розмовляти із заминками, намагатись зобразити себе такими, якими вони є у реальному житті”. Також у цьому фільмі гарна операторська робота. Тому фотограф стрічки “Стоп-Земля” і називає цей фільм якісним прикладом українського кінематографу, який не соромно показати друзям з-за кордону.

– А Черкасам насправді пощастило, бо не у всіх містах України “Стоп-Земля” є у прокаті. І, якщо є така змога, варто подивитись це кіно на великому екрані, бо на ньому кіно сприймається зовсім по-іншому, – додає Ігор Єфімов. 

Переглянути фільм “Стоп-Земля” в Черкасах можна у кінотеатрі “Україна”. Останній сеанс – сьогодні, 2 лютого, о 14:50.

А це ще один варіант постера для “Стоп-Земля”. Його Ігор Єфімов знімав у Музеї космонавтики

Олександра Литвин

Як повідомляв “18000”, у фінал нацвідбору “Євробачення” потрапив уманський гурт.

Також новини “18000” є в Telegram і Viber, слідкуйте за нами в Instagram.

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *