Атовець із Черкащини чотири роки не може отримати грошову допомогу (ВІДЕО)

Атовець Вадим Ліщенко чотири роки не може отримати одноразову грошову допомогу. Йдеться про компенсацію при пораненні на військовій службі. 

Про це розповідать у сюжеті “Ua: Черкаси“.

Вадима зі строкової служби в 2014 році відправили на Схід. Там він потрапив під обстріл градів. Зі слів чоловіка, йому два роки не встановлювали інвалідність, обласний комісаріат зволікав з передачею документів у Міноборони.

У 2013 році Вадима Ліщенка призвали до армії. Служив у Білій Церкві.

– Залишалося три місяці до дембеля, нас підняли по тривозі, дали мені машину “Урал”, і поїхали, ми ще не знали куди, – розповідає Вадим.

Тоді, в липні 14-го, чоловіка направили до Донецької області. Там він перебував півроку.

– Останнє бойове завдання було виїзд в Краснодонський район, поблизу Зеленопілля. Ми відпрацювали бойове завдання і вночі, близько часу ночі, нас обстріляли російськими градами, – згадує черкащанин.

Вадима контузило, в нього потрапило 9 осколків. Один із них залишився у нозі. Через це чоловікові важко пересуватися.

Демобілізувавшись, чоловік протягом двох років не міг отримати довідку про інвалідність.

– У Львові, коли я виписувався, мені встановили неправильний діагноз. У зв’язку з цим мені довелося в Києві правильний діагноз ставить. Роз’яснили, як воно там все було, – розповідає Вадим.

– Отримавши інвалідність, чоловік повіз документи до Черкаського обласного комісаріату. Там Вадиму повідомили: довідку про інвалідність необхідно було оформити упродовж трьох місяців після закінчення служби, – зазначає начальник відділу соцзабезпечення обласного комісаріату Роман Мальований.

Протягом двох років Вадим судився із комісаріатом та Міноборони.

– Спочатку обласний військовий комісаріат відмовлявся направляти висновок, після того, як ми звернулися до суду, комісаріат до рішення суду таки направив висновок до комісій спеціально створеної при міністерстві оборони України, але комісія Міністерства оборони 16 січня цього року, прийняла рішення остаточне, яким відмовила Вадиму Ліщенку у виплаті одноразової допомоги, – розповідає адвокат Ростислав Пилипенко.

За словами Ростислава Пилипенка, 2 жовтня 2019 Шостий апеляційний адміністративний суд ухвалив рішення на користь Вадима Ліщенка, зобов’язавши Міноборони сплатити допомогу. Ці гроші, приблизно 110 тисяч гривень, військовий витратив би на операцію. Після якої, чоловік зміг би сам поратися по господарству. Поки що у всьому йому допомагають рідні.

Адвокат Вадима каже: попри рішення суду, військовий гроші досі не отримав. У відповідь на інформзапит Суспільного, начальник управління соцвиплат Міноборони Вячеслав Салахов повідомив, одноразова грошова допомога у зв’язку з встановленням інвалідності виплачується в разі її настання не пізніше ніж через три місяці після звільнення із служби. Він додав, Комісія Міноборони 18 січня 2019 року відмовила в призначенні допомоги.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *