Екологи з’ясували, чому загинула риба в річці Тясмин (ФОТО)

Імовірною причиною замору риби в р. Тясмин на Смілянщині екологи вважають дефіцит розчиненого у воді кисню, високу температуру й забруднення води речовинами, що окислюються.

Про це повідомляє начальник Управління державного екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Олександр Позянков.

Як писав “18000“, загибель риби зафіксували 16 червня в річці Тясмин. За попередніми підрахунками, загинуло майже 25 тисяч рибин. Замор виявили в районі с. Нечаївка.

Екологи взяли проби поверхневої води річки в районі автомобільного мосту с. Нечаївка, каналу на р. Тясмин в районі автомобільного мосту с. Нечаївка, в районі автомобільного мосту с.Степанки, у місці скиду КП “ВодГео” м. Сміла та на 1 км вище скиду КП “ВодГео” м. Сміла.

Концентрація розчиненого кисню становила від 0,6 до 3,9 мг/дм3 (при нормі не менше 4 мг/дм3). За результатами досліджень гідрохімічних показників, було зафіксовано великий вміст хімічного споживання кисню, азоту амонійного і фосфатів на створах: у районі автомобільного мосту с. Нечаївка, у районі автомобільного мосту с. Степанки та в місці скиду КП “ВодГео” м. Сміла.

За даними екологів, ймовірною причиною загибелі риби може бути дефіцит розчиненого у воді кисню, висока температура навколишнього середовища та води, а також забруднення води речовинами, що окислюються.

Розрахований розмір шкоди, завданої довкіллю внаслідок загибелі риби, склав 6 127 360 грн.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *