Краєзнавчий музей презентував онлайн-виставку “Птахи в народному мистецтві” (ВІДЕО)

На своїй сторінці Черкаський обласний краєзнавчий музей презентував виставку “Птахи в народному мистецтві” в онлайн-форматі.

За словами завідувачки відділу науково-просвітницької та виставкової роботи Марини Бугері, у багатьох видах декоративно-ужиткового мистецтва поширеними є зображення птахів, що пов’язано з їх символічним значенням у народному світобаченні. Птахи є невід’ємним атрибутом орнаментів вишивки сорочок і рушників Середнього Подніпров’я. Образи птахів мають свій зміст і традицію. Птаство пов’язує тутешній світ з потойбічним та переносить душі померлих до раю. За архаїчними переконаннями, ключі від вирію Бог доручив зозулі, лелека, названий на честь божества добра і кохання Леля, є символом народження, ластівка – символом добробуту, подружньої злагоди, весни і відродження природи, образ туги за рідним краєм втілений у курликанні журавлів, а ворон в українських народних піснях з’являється на місці битви, загибелі козаків.

Лейтмотивом презентованих на виставці творів є птахи – символи і обереги українців. Художники та майстри Черкащини О. Мартинова, О. Поліщук, Н. Крамна-Таран, А. Криворотова, О. Огій, В. Гелетко, Г.Єремчук-Гручман, Т. Бублій, Н. Елеон, Т. Каленіченко, В. Заріцька утілюють образи птахів у різних техніках: вишивка, графіка, розпис, витинанка.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *