10 хвилин про Аніша Капура та його гонитву за ідеєю

Привіт, друзі! Готові далі розбиратися у сучасному мистецтві? Взагалі варто сказати, що, всупереч поширеній думці, завжди найпростіше – зрозуміти мистецтво саме сучасників. Адже ми всі живемо в одному світі та більш-менш в одному інфопросторі.

Слідкувати за контекстом та зчитувати коди, закладені в мистецькі твори, набагато легше зараз, ніж в картинах, написаних триста років тому. Адже коли ми дивимося на ті картини, ми просто розпізнаємо об’єкти, зображені на них, але нічогісінько не розуміємо, яке це мало значення тоді: ми не жили в тому часі і не знаємо нічого про символи та знаки, які були актуальними для суспільства на той момент. У тих картинах, здебільшого, ми можемо оцінити лише технічну майстерність художника, але не глибину його задуму та соціальну значущість. А вони там є, повірте. Так само, як і у сучасних митців, для яких техніка виконання відійшла на другий план, а от зміст та ідея – стали вирішальними. 

Давайте розглянемо приклад Аніша Капура, одного з найвідоміших митців сучасності. Він має індійсько-єврейське походження, але з 20-ти років проживає у Великій Британії і вже став членом Королівської академії мистецтв та отримав лицарський титул від самої Королеви, що свідчить про абсолютне визнання його художнього генію. Однак жодних малюнків серед його творів ви не знайдете. Побачите купи кольорового порошку, звалище криваво-червоного воску, натягнуту на величезний каркас плівку. Звучить не надто зрозуміло і малосхоже на мистецтво? Ви точно здивуєтеся, коли дізнаєтеся, про що це все та наскільки цікаві, привабливі та актуальні роботи нашого з вами сучасника Аніша Капура. Мерщій дивіться відео, яке все розставить по місцях!

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *