Черкащина може стати пілотною областю з переробки небезпечних відходів

У Черкаській області хочуть створити індустріальний парк із переробки небезпечних відходів. 

Про це повідомили сьогодні під час брифінгу національної платформи “Перспективи розвитку в Україні технологічних парків із переробних відходів”.

За словами представниці Всеукраїнської екологічної ліги Тетяни Тимочко, в Україні накопичується 300 млн тонн відходів за рік. Нині відомо про 7 тис. офіційних сміттєзвалищ, а все інше сміття перебуває в річках, лісосмугах.

– Ми обговоримо питання створення технологічного парку, де можна поступово формувати переробку окремих видів небезпечних відходів, які зараз знаходяться посеред нас і отруюють середовище. Не дарма ми обрали саме Черкаси, які є туристично привабливим містом, – пояснила Тетяна Тимочко.

У Черкасах хочуть започаткувати проєкт за підтримки фабрики агрохімікатів, яка належить компанії “UKRAVIT”. Глобальний екологічний фонд “ЮНІДО” готовий запускати екологічну лінію з переробки небезпечних відходів.

– Це реальний проєкт, який надає індустріальне обладнання, сучасне й сертифіковане. Проєкт спрямований на започаткування переробки відходів, на екологічно чистій лінії з переробки холодильників, морозилок, яка вперше встановлюється в світі. На виході отримуємо чистий метал, пластик, який абсорбується та може використовуватись у наступному виробництві, – зазначив представник “ЮНІДО” Андрій Костина.

Голова Черкаської ОДА підтримав розробку екологічного проєкту.

– Ми лише плануємо будувати заводи, які перероблятимуть відходи різного класу небезпеки, оскільки це життєво необхідно. Наше завдання створити умови плану до 2030 року. Через місяць плануємо слухати стратегію розвитку області, – зазначив Сергій Сергійчук.

Поки законопроєкт управління відходів розглядається в другому читанні ВРУ, тому неможлива розробка жодного підприємства.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *