Черкащанка просуває ідею цифрового розвитку для громад

Черкащанка Олександра Смілянець реалізує проєкт “Прозорі землі“, суть якого – залучення громадян для прозорого та ефективного управління землею в громадах, вправадження високоякісних ІТ-рішень і забезпечення доступу до інформації про земельні ресурси. Для реалізації проєкту дівчина отримала стипендію від Європейського Союзу.

Спочатку дівчина тривалий час займалася  антикорупційною діяльністю, писала аналітичні матеріали про розвиток місцевої електронної демократії.

– Найбільше мене цікавила участь  громадян, які проживають у маленьких містечках, селищах, селах. Багато людей думає, що вони ні на що не впливають. Насправді це не так. Свого часу я стала авторкою низки публікацій, що стосуються земельних проблем. Зокрема, “Управління земельними ресурсами в ОТГ: проблеми та перспективи“, “Яке воно, прозоре та ефективне управління в громадах на основі збору та аналізу даних?” Після цього я зрозуміла, що земельних проблем дуже багато, залученість громадськості до  вирішення дуже низька, а якісної аналітики дуже мало, – розповідає активістка.

Олександра почала  досліджувати  проблему партисипації жителів громад, зокрема у земельній сфері. Потім вирішила податися на стипендію від Фонду громадянського суспільства Східного партнерства. На розвиток проекту «Прозорі землі: залучення громадян для прозорого управління земельними ресурсами громад України» вдалося залучити 5 тисяч євро.

– Гроші у цьому випадку не настільки важливі, як всебічна підтримка проєкту з боку ЄС. Завдяки програмі  мені вдалося приєднатися до мережі активістів з шести країн Східної Європи.  У нас були онлайн-зустрічі, де можна було поспілкуватися, поділитися досвідом з колегами/колежанками. Організатори програми  давали поради, підтримували, влаштовували тематичні вебінари. У 2020 році надійшло 140 заявок із 6 країн! І я  безмежна вдячна оцінюючій комісії, яка повірила у мене та мою ідею, – наголошує Олександра. 

У межах проєкту провели опитування жителів громад, збір ідей громадян, як можна покращити управління земельними ресурсами у громадах, дослідження веб-ресурсів громад, онлайн-навчання для жителів громад. Також створена “Мапа добрих практик залучення громадян”. Кожен громадянин може повідомити про добру практику свої громади. З усіма результатами проєкту можна ознайомитися на веб-сайті.

– Один з головних моїх меседжів — це те, що впровадження цифрових рішень для управління земельними ресурсами в об’єднаних територіальних громадах впливає на підвищення інформативності, зацікавленості та залучення місцевих жителів в ці процеси, а також створює прозору платформу для якісної комунікації й підвищення рівня довіри до органів місцевого самоврядування. За результатами впровадження ІТ-рішень для управління земельними ресурсами значно зростає швидкість прийнятих рішень та їхня якість, оскільки використання геоінформаційних технологій дозволяє зібрати всю наявну інформацію, її консолідувати, верифікувати і мати “реальну картину” стану речей із земельними ділянками, – пояснює дівчина.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *