Хроніка COVID-19: протестне сяйво в небі України та загорання апаратів ШВЛ у Росії

У Черкасах організатори концертів підсвічують небо, аби привернути увагу Уряду до культури. В Україні анонсують свіжі послаблення карантину. У Великобританії рекордно обвалюється економіка, а в Бразилії – рейтинги президента.

63 день карантину у цифрах і фактах від команди “18000”.

Черкащина: фестивальні гроші на медицину та самоізоляція медиків “швидкої”

На Черкащині за останню добу зафіксували три випадки інфікування COVID-19. Одужали від COVID-19 вже 208 черкащан. Летальних випадків – 15. Загальна кількість інфікувань: 346.

Четверо пацієнтів Черкаської інфекційної лікарні – у важкому стані. Їх лікують за допомогою кисневих концентраторів.

Сьогодні вночі Черкаси долучилися до всеукраїнської акції #стопкультурнийкарантин. Її організували організатори заходів, менеджери культурних проектів та концертів, а також оператори технічного забезпечення заходів. Їхня мета – привернути увагу Уряду та почати діалог з його представниками щодо можливого сценарію виходу з карантину креативних індустрій.

Фото Віталія Пітвала

Дитячі садочки в обласному центрі можуть запрацювати вже в середині літа. Про це повідомив керівник міського департаменту освіти Сергій Воронов. За його словами, рішення щодо завершення карантину має ухвалити Кабінет міністрів. Натомість у департаменті вже підготували механізм того, як дошкільняти повертатимуться на навчання. Ознайомитись із ним можна ТУТ.

Медики черкаської “швидкої” близько 400 разів виїжджали на виклики, пов’язані із підозрою на COVID-19. Найбільше підозр – у місті Черкаси.

Нині дві бригади “екстренки” – на самоізоляції. Така ситуація склалася, оскільки пацієнти, викликаючи медиків,  не зазначили, що мають температуру. Через це лікарі поїхали на виклики лише з мінімальними засобами індивідуального захисту. Зараз медики “швидкої” чекають результатів тестування обох пацієнтів на наявність COVID-19. Якщо він виявиться негативним – повернуться до роботи.

Більше новин щодо роботи черкаської “швидкої” в умовах карантину – у відеорозповіді її керівника Ігоря Фесуна.

В Умані триває ремонт у приміщеннях Центру реінтеграції бездомних осіб Дмитрушки-2, що тимчасово відведений під обсерватор. Це помешкання для людей, які потребуватимуть місця для самоізоляції на час карантину. Хід ремотних робіт перевірив мер міста Олександр Цебрій.

У Смілі виконком проголосував за дозвіл роботи промислового ринку, повідомляє місцеве видання Сміла.ua. Директор ринку запевнив, що перед початком його роботи буде проводитися температурний скринінг, на територію ринку будуть допускати відвідувачів тільки в захисних масках чи респіраторах.

Фото: Cміла.ua

700 тисяч гривень, які цього року з обласного бюджету мали піти на проведення щорічного Фестивалю нескореної нації “Холодний Яр”, спрямують на медицину. З такою ініціативою виступили самі організатори фесту. Сам фестиваль, нагадаємо, перенесли на рік.

Україна: нові послаблення карантину

В Україні за добу зафіксували 402 нові випадки захворювання на коронавірусну інфекцію. Одужали за добу 343 людини, померли – 14. Найбільше підтверджених випадків за добу МОЗ реєструє в Харківській (49), Чернівецькій (48), Вінницькій (48) областях, а також у столиці (30).

Мер Києва Віталій Кличко звернувся до Кабінету міністрів з проханням відновити роботу метро з 25 травня. На думку керманича міста, це дозволить розвантажити інші види громадського транспорту.

Водночас сьогодні під будівлею Уряду мітингували підприємці, які вимагали відновлення роботи громадського транспорту по всій країні, інформує Укрінформ. Участь в акції взяли кілька сотень людей.

Тим часом у Кабміні проголосували за чергове послаблення карантину.

на вулиці можна буде пересуватися групами до восьми людей замість двох;

– у закладах громадського харчування на майданчиках просто неба, а також під тентами й на верандах можна буде сидіти за одним столом чотирьом особам замість двох (без урахування дітей віком до 14 років та за умови дотримання дистанції 1,5 м).

Наступне пом’якшення карантину може відбутися вже 22 травня, повідомив президент Володимир Зеленський. Він торкнеться, зокрема, спортивних змагань, роботи готелів, проведення ЗНО та іншого. Водночас він наголосив, що зняття обмежень можливі лише за умови пониження показників інфікувань.

З початку дії карантину майже 200 тисяч українців отримали статус безробітного, пише “Економічна правда”. За прогнозами Кабміну, у цьому році прогнозується різке зростання безробітних до 9,4% проти минулорічних 8,2%. В Уряді обіцяють презентувати програму створення нових робочих місць.

Спеціальним авіарейсом зі Стамбула до Києва вилетіли 109 громадян України та 18 іноземців, які мають дозвіл на проживання в Україні. Їм проведуть обов’язковий температурний скринінг. Також після прибуття додому вони муситимуть побути на самоізоляції, повідомляє генеральне консульство України у Стамбулі.

13 травня уряд вирішив змінити свою постанову, якою забороняв експорт етилового спирту до 1 червня. Про це повідомили у Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. Обмеження на експорт спирту ввели ще 23 березня через загрозу COVID-19. Нині ж, переконані у міністерстві, підприємства готові виготовити для України достатню кількість антисептичних засобів. Забороняти експорт далі немає сенсу.

У Запорізькій області припиняють роботу всі карантинні КПП, крім Енергодарського, повідомляє ОДА. Цьому посприяла позитивна динаміка щодо зменшення інфікувань.

Державне підприємство «Новатор» із Хмельницького готове виготовити 10 тисяч апаратів штучної вентиляції легень, повідомив Радіо Свобода директор заводу Олексій Свістунов. Апарат уже пройшов випробування та отримав сертифікацію МОЗ.

Світ: обвал економіки Великобританії та битва за Сантьяго

Після дводенного спаду показників нових хворих, ті знову полізли догори. За даними Центру системних наук та інженерії Університету Джонса Хопкінса (США), учора зафіксували 84,5 тисячі інфікованих. Світ майже сягнув позначки в 4,3 млн випадків COVID-19. Європа перетнула позначку в 1,7 млн, США – в 1,3. 

– Кількість виявлених випадків – 4 289 269;

– Одужало – 1 518 424;

– Померло – 293 514.

світ коронавірус 13 травня

У Росії займання апаратів ШВЛ, ймовірно, стало причиною смерті шести пацієнтів. Федеральна служба з нагляду за сферою охорони здоров’я вже призупинила обіг апаратів ШВЛ “Авента-М”, який виготовляють на уральському заводі. Мають перевірити не тільки апарати, але й умови експлуатації. Зазначимо, що вогняні інциденти відбулися у двох різних містах – Москві та Санкт-Петербурзі. Щодо смерті пацієнтів поліція вже розпочала провадження. Рідним п’яти осіб, які померли в петербурзькій клініці, виплатять по мільйону рублів. Додамо, ці ж апарати ШВЛ Росія відправила США для лікування хворих на коронавірус. Вантаж сплатили навпіл. Американці запевняють, що ще не користувалися приладами і вже відправляють їх назад у Росію.

Минулої доби Великобританія випередила Іспанію за кількістю зафіксованих випадків коронавірусу: 230 тисяч проти 228. За кількістю зафіксованих смертей країна на другому місці статистики, після Америки. Водночас у Британії рекордно низька кількість пацієнтів, які вже одужали.

– Кількість виявлених випадків – 230,9 тисячі;

– Одужало – 1 025;

– Померло – 33,3 тисячі.

Сьогодні Financial Times сповістив, що ВВП країни обвалився на 5,8% проти минулого місяця. Нагадаємо, у першому кварталі той вже просів на 2%. Це найнижчий рівень від початку 1997 року. В Управлінні національної статистики зазначають, що від старту пандемії криза вразила майже всі аспекти економіки. Найбільше постраждала сфера послуг, яка просіла на 6,2 пункти, найбільше падіння з 1990 року. 

У Бразилії за добу фіксують 8,6 тисячі нових випадків COVID-19. Країна за показниками випереджає Францію та Німеччину й посідає шосту позицію в статистиці. 

– Кількість виявлених випадків – 180,1 тисячі;

– Одужало – 72,6 тисячі;

– Померло – 12,6 тисячі.

Нагадаємо, Президент Бразилії постійно відмахувався від порад щодо необхідності запровадження карантину. Міністра охорони здоров’я, який наполягав на обмеженнях, звільнив. Також – Болсунаро неодноразово зазначав, що шкода від карантину буде більшою, ніж від коронавірусу. Опісля – він обвинувачував журналістів, які зафільмували поховання померлих від COVID-19 у братських могилах, у нагнітанні ситуації та роздмухуванні паніки. За час пандемії антирейтинг президента зріс від 47 до 55%, пише The Guardian. А органи місцевого самоврядування самостійно запровадили карантин на своїх територіях. 

У вівторок помер 881 житель Бразилії, у якого попередньо виявили коронавірус. Напередодні медики запалили свічки в пам’ять про 84 колег, життя яких забрала пандемія. 

бразилія коронавірус медики

У Чилі за добу фіксують 2 660 нових інфікованих, що на 60% більше, ніж попереднього дня. Країна йде на загальнонаціональний карантин, насамперед той стосуватиметься жителів, яким понад 75 років. “Насправді, битва за Сантьяго є вирішальною битвою у війні проти коронавірусу”, – сказав міністр охорони здоров’я. 

– Кількість виявлених випадків – 31,7 тисячі;

– Одужало – 14,9 тисячі;

– Померло – 346.

У прикордонному місті Ногалес (Мексика) створили «санітарні тунелі» для дезінфекції людей, що в’їжджають із США. На мексиканській стороні двох основних прикордонних переїздів водії, які приїжджають із Арізони, повинні вийти зі своїх транспортних засобів і зайти в надувний тунель. Там пройти обробку очисним розчином. Мер прикордонного міста розповів місцевим журналістам, що більшість виявлених хворих на коронавірус у Ногалесі недавно повернулися зі Штатів.

– Кількість виявлених випадків – 38,3 тисячі;

– Одужало – 25,9 тисячі;

– Померло – 3,9 тисячі.

The Guardian опублікував два таймлапси з Міжнародного аеропорту Сіднею. Обидва зроблені 7 травня, але 2020 і 2019 року. Відео відображає, як пандемія повпливала на користування авіапослугами. Зазначимо, що в Австралії досить невисока кількість зафіксованих хворих. А кількість активних випадків нині – 606. 

– Кількість виявлених випадків – 6 975;

– Одужало – 6 271;

– Померло – 98.

Спортивний коментатор Ендрю Коттер за час пандемії прославився коментуванням розваг чи відпочинку тварин. Перший ролик із лабрадорами став вірусним у Британії. Його остання робота – коментування вечірньої прогулянки пінгвінів. “Відмінний стиль валяння”, – зазначає Коттер, коли один із пернатих випадково вибивається в лідери.

По темі

    коментарі

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *