У Черкасах черговий раз проатестували депутатів

Черкаське обласне відділення Комітету виборців України проаналізувало четвертий рік повноважень депутатів Черкаської міської ради. Результати атестації були презентовані сьогодні, 28 травня.

Атестація депутатів Черкаської міської ради відбувається втретє. Дослідження відбувалося за двома показниками: об’єктивне та експертне.

Об’єктивне оцінювання традиційно здійснювалося за 4 основними критеріями (відкритість до виборців, прозорість діяльності, доброчесне представництво та підзвітність громаді) та 20 основними показниками (серед них – наявність інформації на офіційному сайті, прийом виборців, інформування про діяльність, відвідування сесії та комісій, активність виступів, подання декларації, врегулювання конфлікту інтересів, звітування тощо).

Окрім того, до оцінювання депутатів міської ради були залучені 9 місцевих експертів, що слідкують за діяльністю та активністю депутатів.

На основі всього вище перерахованого було сформовано комплексну персональну оцінку.

Констатуємо, що на погіршення оцінок (порівняно з минулою атестацією) за результатами об’єктивного оцінювання насамперед вплинула відсутність публічної кампанії звітування депутатів за минулий рік.

На сайті міської ради так і не було оприлюднено жодного електронного звіту, підготовленого депутатами за результатами власної роботи протягом 2019 року. Публічний звіт із залученням великої аудиторії до введення обмежень здійснив лише один депутат: представник партії ВО «Батьківщина» Юрій Тренкін.

Вчергове жоден депутат так і не отримав найвищої оцінки за результатом об’єктивного оцінювання. Четвірки отримали згаданий вище Тренкін, представник «Партії вільних демократів» Гриценко, а також член фракції «Радикальної партії Олега Ляшка» Віталій Косяк. Водночас мінімальну оцінку в один бал отримав член партії «ПВД» Василь Соломаха

Цього року експертам було запропоновано обрати, на їх думку, трьох найкращих та найгірших депутатів. Найбільшу кількість позитивних відгуків отримав представник «Партії вільних демократів» Олександр Згіблов – 9 відгуків, член «Європейської солідарності» Олександр Радуцький – 7 відгуків, секретар міської ради, представники ВО «Свобода» Ярослав Нищик – 4 відгуки. Серед депутатів, що отримали найбільшу кількість негативних відгуків позафракційні Руслан Лола (4 відгуки) та Віталій Мевша (3 відгуки), а також представник партії «РПЛ» Віталій Косяк (3 відгуки).

Як зазначили самі експерти, під час обрання найкращих депутатів вони ґрунтувалися на їх активності під час проведення сесій, підготовці до них, а також відкритості та публічності депутата у своїй роботі з виборцями. Підставою для негативних оцінок були переважно відсутність публічної та прозорої роботи із виборцями та відповідно пасивність обранців під час проведення сесій міської ради.

Серед іншого відзначаємо, що лише троє депутатів мають на сторінці міської ради біографічні відомості відмінні від персональної фотокартки: секретар міської ради Ярослав Нищик, Юрій Тренкін та Віталій Косяк.

Найбільш активними депутати є у соціальній мережі Фейсбук. На сьогодні там зареєстрований 41 депутат із 42. Єдиним не зареєстрованим народним обранцем залишається Микола Мирза.

Двоє депутатів Черкаської міської ради, член фракції «РПЛ» Сергій Тищенко та позафракційний Володимир Бурячинський, не відвідали жодного засідання постійних депутатських комісій, за якими вони закріплені.

Більше половини засідань сесій міської ради протягом 2019 року пропустили одразу 4 депутати: члени «ПВД» Інна Михайлюк та Василь Соломаха, позафракційний Віталій Мевша та представник фракції «ЄС» Олександр Савенко.

Найбільш активними під час обговорення питань на засідань сесій міської ради є 4 депутати: Павло Карась, Олександр Радуцький, Олексій Мельник та Юрій Тренкін.

Детально ознайомитися із результатами атестації депутатів Черкаської міської ради за 2019 рік можна ТУТ.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.