Уманська лікарня отримала апарат ШВЛ від Євросоюзу та ВООЗ

Сьогодні уманська міська лікарня отримала апарат штучної вентиляції легень для лікування хворих на COVID-19. Вручити його приїхали в Умань особисто голова Представництва Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас, а також представник ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт.

“Перебіг хвороби став складнішим”

За словами головного лікаря уманської міської лікарні Ігоря Григоренка, нині в лікарні розгорнуто 200 ліжок для лікування “ковідних” хворих. Усього в медзакладі 160 кисневих точок: 44 мають стаціонарний кисень, 116 забезпечують кисневі концентратори. Окрім того, в лікарні є 16 апаратів ШВЛ. Сьогодні до них додався ще один.

Медики запевняють, що ситуація з коронавірусом у місті є контрольованою, проте сам вірус – агресивнішим.

– Не можу сказати, що зараз в Умані – пік захворюваності. Два тижні тому було хворих 132. Зараз – 104. Але серед пацієнтів почала переважати більш важка форма, яка потребує відповідного лікування, зокрема, за допомогою апаратів штучної вентиляції легень, – говорить медик.

Він зазначає, що раніше ШВЛи використовували лише для реанімації, де було розгорнуто вісім ліжок. Проте віднедавна реанімація почала розширятися.

– Перебіг хвороби став складнішим. Так він почав проявляти себе з кінця лютого, здебільшого в березні. Раніше ми приймали пацієнтів середньої тяжкості, проводили аналіз і вирішували, чи потрібна їм госпіталізація. Зараз швидка допомога привозить важких і вкрай важких хворих, вірус швидше розвивається, швидко наростає симптоматика, той період, який проводив раніше вірус в організмі, скоротився. Зараз за 5 днів розвивається картина важкої хвороби, – додає головний лікар уманської лікарні.

Як українській медицині допомагає Євросоюз?

Це вже не перший випадок співпраці Європейського Союзу та ВООЗ із містом Умань. Восени минулого року до уманської міської лікарні вже були поставлені чотири кисневі концентратори за фінансової підтримки ЄС.

– Коли нас усіх накрила пандемія минулого року, погодьтеся, ми не думали, що це затягнеться аж так надовго. Але вона продовжується і продовжується. Ми вже втомилися рахувати хвилі пандемії. Ситуація з пандемією потребує мобілізації, – впевнений голова Представництва Європейського Союзу в Україні, посол Матті Маасікас.

За його словами, від початку пандемії Євросоюз уже мобілізував 190 млн євро на допомогу Україні в боротьбі з COVID-19. Кошти було задіяно для підтримки її медичної системи та працівників, задіяних у боротьбі з пандемією, малого та середнього бізнесу, вразливих груп населення.

Україна також отримала термінову макрофінансову допомогу обсягом 1,2 млрд. євро для зменшення економічних наслідків пандемії.

Крім того, Європейський Союз є найбільшим донором COVAX, програми з забезпечення вакцини українським працівникам, які забезпечують первинне реагування у боротьбі з коронавірусом. 

Як повідомив представник ВООЗ та голова Національного бюро ВООЗ в Україні Доктор Ярно Хабіхт, окрім Умані, апарати для штучної вентиляції легень отримають ще 7 регіонів України. 20 ШВЛ-ів буде доставлено у Київ та ще шість областей України: Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Чернівецька, Тернопільська і Рівненська.

– Сьогодні ШВЛ – це дуже важливо, оскільки забезпечення киснем є пріоритетом у лікуванні хворих на COVID-19. Разом із Європейським Союзом ми постачаємо кисневі концентратори, апарати ШВЛ у різні області України. Але боротьба з коронавірусом потребує комплексного підходу. Окрім устаткування, ми забезпечуємо технічну підтримку, проведення вантажних робіт, навчання персоналу, – зазначив Ярно Хабіхт.

Ситуація з коронавірусом на Черкащині

Від початку пандемії в Черкаській області зафіксували вже 63 516 інфікувань COVID-19. За останню добу виявили +834 нових випадків коронавірусної інфекції. 

Від коронавірусу за весь час пандемії померли 715 людей. За останню добу – 8 підтверджених випадків.

Нині в області, як і по всій Україні, триває вакцинація. Нині щеплено вже 16 148 черкащан. За даними ОДА, в області лишилося всього 50 вакцин CoviShield.

В області 23 заклади надають допомогу хворим на COVID–19. Всього в закладах розгорнуто 3100 ліжка. Із них забезпечені кисневою підтримкою 2978 ліжок, це 96%. Загальна заповненість ліжок становить 51,5 %.

На сьогодні Черкащина перебуває в “помаранчевій” карантинній зоні. Проте вчора регіональна комісія з ТЕБ та НС радила містам області ввести ще низку обмежень. Зокрема, сьогодні в Черкасах ухвалили рішення про продовження дистанційного навчання для дітей 5-11 класів. Обмеження діятимуть ще протягом двох тижнів.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *