Про нас

Про наше медіа

18000” – це незалежне прогресивне медіа із Черкас. Назва походить від індексу нашого рідного міста і правильно читається ось так: вісімнадцять три нулі. Журналісти видання висвітлюють новини Черкас та всієї Черкаської області, готують антикорупційні розслідування, діляться надихаючими історіями, а ще проводять прямі ефіри та записують аудіоподкасти.

Ми поставили перед собою амбітну мету – змінити уявлення про регіональну журналістику. Хочемо не лише констатувати факти, але й слідкувати за розвитком подій. Не просто повідомляти, а й аналізувати. Не тільки інформувати, а й впливати на життя міста.

Хто нас фінансує?

Від початку заснування видання, з 2019 року, видання “18000” підтримує громадська організація Cherkasy IT Cluster, а також окремими внесками ІТ компанії SPD Ukraine, Master of Code, Avenga, Active Bridge. ІТ спільнота підтримує наше медіа як соціальний проєкт, не втручаючись у редакційну політику. 

Окрім того, “18000” підтримують міжнародні грантові організації: Internews, IREX, а також People in Need. А також  місцевий бізнес, замовляючи в нас рекламу

Ми розвиваємо спільноту благодійників, які щомісячними внесками підтримують нашу діяльність. Ми першочергово ділимося із ними всіма новинами нашого медіа та радимося щодо тем майбутніх публікацій. Доєднуйтеся до Клубу донаторів “18000”!

Хто у нашій команді?

Нині у складі “18000” шестеро людей. Співзасновниця та редакторка Єлєна Щепак, співзасновники видання, журналісти Сергій Макаренко та Артур Чемирис, журналістка Анастасія Небога, редакторка відеоконтенту, ведуча Ірина Малюкова та редакторка стрічки новин Вікторія Нянько.

Як долучитися та допомогти?

  1. Підписуйтеся на наше медіа в соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, Viber та YouTube.
  2. Діліться із нами новинами про місцеві події. Пишіть і надсилайте фото та відео на нашу електронку – cherkasy18000@gmail.com. 
  3. Долучайтеся до Клубу донаторів 18000 і змінюйте життя у Черкасах разом із нами!

18000: наш шлях

Видання “18000” було створено 18 січня 2019 року. Власником видання є громадська організація “Черкаська інформаційна агенція 18000”, заснована чотирма журналістами: Єлєною Щепак, Сергієм Макаренком, Артуром Чемирисом та Світланою Спасібіною (покинула видання у 2020 році). Головними принципами роботи медіа є незаангажованість, чесність із читачем, справедливість. 

Наша ціль – бути альтернативою медіа, де ключові рішення ухвалюють не журналісти, а власник, який зазвичай має власні політичні чи бізнесові інтереси. В історії з “18000” засновниками є самі журналісти, а отже, і ключові рішення ухвалює редакція, а не сторонні особи.

Редакція працює з дотриманням ухвалених редакційних політик.

Команда редакції у рік заснування “18000”

Від заснування медіа і до сьогодні видання фінансово підтримує громадська організація Cherkasy IT Cluster, до складу якої входять близько двох десятків найбільших ІТ компаній міста Черкаси. ІТ спільнота підтримує медіа, не втручаючись у його інформаційну політику. 

Технічну складову сайту розробила черкаська ІТ компанія eKreative, передавши усі права на розробку редакції безоплатно.

Журналісти видання пишуть не лише швидкі новини, а й аналітику: як політичну, так і економічну та фінансову з регіональним виміром. Крім того, ми є авторами низки антикорупційних розслідувань та публікацій, за наслідками яких відкрито не одне кримінальне провадження, частина фігурантів яких уже перебувають на лаві підсудних. Також ми висвітлюємо проблеми екології регіону, співпрацюючи із профільними громадськими організаціями. Редакція готує лонгріди, розповідають історії успіху місцевого бізнесу та культури. 

Наприкінці 2019 року до складу редакції приєдналася колишня шеф-редакторка новин телеканалу “ВІККА” Ірина Малюкова. З цього часу команда почала активно розвивати не лише текстовий, а й відеоконтент. 

У 2021 році редакція відкрила власну студію. Нині видання, зокрема, єдине в області проводить прямі ефіри, а також робить аудіоподкасти. Того ж року на замовлення “Суспільного” команда “18000” створила серію відеорозслідувань “Лакмус”. Резонансні сюжети вийшли не лише на інтернет-майданчиках, а й на телебаченні.

Наприкінці 2021 року “18000” провели перший масштабний краудфандинг. Завдяки читацькій підтримці редакції вдалося зібрати 120 тисяч гривень на оренду офісу в наступному році. 

У 2022 році, після повномасштабного вторгнення росіян, редакція створила благодійний фонд “18000:разом”. Його очолив співзасновник видання Сергій Макаренко. Із нашими читачами протягом року на потреби військових ми зібрали майже 2,5 мільйона гривень. 

Журналісти видання постійно розвиваються, вивчають нові формати та отримують професійні нагороди. Зокрема, у 2017 році журналіст видання Сергій Макаренко отримав обласну відзнаку “Кращий журналіст року”. У 2021 році Артур Чемирис отримав перемогу в обласному конкурсі у номінації “Журналістські розслідування”, а журналістка Анастасія Небога – у номінації “Черкащина – місце сили”. У 2022 році матеріал Єлєни Щепак отримав перемогу у всеукраїнському конкурсі журналістських робіт “Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади” від Мінрегіону. 


Партнери

Редакція співпрацює з depositphotos.com.