Біля селі Івківці на Черкащині археологи досліджують давні могильники. Знахідки, які нині відкопали науковці, доводять, що за часів Великого переселення народів люди залишалися жити на цій території.
Про це розповідають у сюжеті “Свідка“.
Перші поховання праслов’ян біля Івківів дослідники знайшли ще 5 років тому. Датувались вони І ст. нашої ери. Натомість могильник, який археологи вивчають зараз, доводить, що під час Великого переселення народів люди залишались жити на цій території.
– Група праслов’янського населення продовжувала існувати тут певний час, коли інші переселились на північ. І жила досить добре, – говорить співробітник Інституту археології НАН України Юрій Башкетов. – Я працюю все життя й ці матеріали знаю: такої кількості й різноманіття імпортів ще не бачив.
Зокрема, на заможність людей тих часів вказують такі знахідки як уламки візантійських амфор, кілька статуеток й намистин із прикрас небіжчиків та інші прикраси.
Опісля закінчення дослідження могильників науковці планують повернутись на Черкащину для пошуку залишку поселень того періоду.