Жителі трьох черкаських сіл страждають від диких свиней

Нашестя диких свиней переживають жителі сіл Роги і Паланочка Маньківської громади Уманського та Поташі Звенигородського району. Вепри бігають селом та знищують городину. 

Про це йдеться у свіжому номері газети “Вечірні Черкаси”.

Віктору Козенку з Рогів свині знищили весь урожай кукурудзи.

– Посадив для онуків солодку кукурудзу, – розповідає селянин. – Думав,
приїдуть до діда й поласують. Але в ніч на 30 липня на моєму городі випасалося ціле стадо свиней. Від кукурудзи та й іншої городини нічого не лишилося. Ніби орда пройшла. І немає кому скаржитися.

Староста села Марина Лісовець каже, що нашестя почалося в цьому році.

– Свині йдуть у село, абсолютно нічого не боячись. Нищать городину, толочать пшеницю. Лякають дітей і дорослих. Дійшло до того, що виїдали все з собачих мисок, поки собаки забивалися в будки й тремтіли від страху. Управи на свиней немає ніякої. Стріляти їх можна тільки взимку, – говорить Марина Лісовець. – Кажуть, що вони прийшли з приватного мисливського господарства, що в селі Поташ Тальнівської громади. Раніше в нас їх не було.

У сусідньому селі Поташ від диких свиней потерпають постійно. Пенсіонерка Галина Назаренко минулого місяця тричі відганяла табун від городу.

– Потім не витримала й зателефонувала мисливцям. Вони приїхали, походили лісом, постріляли в повітря. То ті свині й ділися десь, – розповідає Галина Назаренко.

Колишній сільський голова Поташі Сергій Тарамбула розповідає, що свині йдуть із приватного мисливського господарства ТОВ “Потаське”.

– Спочатку їх тримали у вольєрі, але вепри розплодилися так, що їх випустили на волю. Сезон полювання на них відкривають лише 9 грудня. До того часу вони знищать людям усю городину. Думаю, їх можна стріляти просто зараз, адже їхня щільність у 3-4 рази перевищує максимально допустиму на гектар лісових угідь. На проблему мають звернути увагу керівники громад, – зазначає Сергій Тарамбула.

У минулі роки вепри вільно розгулювали центром Поташі, доходили до
сільської ради й пам’ятника Шевченкові. Зараз вони загрожують двом громадам.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Реклама МХП

По темі
    коментарі
    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *