“Місце, де буде життя”: у Черкасах будують два нові житлові комплекси (ФОТО)

У Південно-Західному мікрорайоні Черкас зводять новий житловий комплекс “Парковий квартал”. Він матиме великий двір закритого типу та розвинену інфраструктуру. Мешканці комплексу зможуть прогулятися, відпочити та купити необхідні продукти, не виходячи за межі свого ЖК. 

Паралельно забудовник зводить 17-поверховий будинок із закритим двором і в мікрорайоні Митниця.

“18000” розповідає про особливості житлових комплексів та досвід забудовника

Парковий квартал

Житловий комплекс “Парковий квартал” у Південно-Західному мікрорайоні будують за адресою вулиця Генерала Путейка ,59. Тут буде зведено 11 секцій, із яких в активній фазі будівництва на сьогодні перебувають чотири. 

Юлія Вакуленко

Концепція ЖК продовжуватиме традиції його попередників – комплексів “Другий парковий”, що розташований по вулиці Віталія Вергая, 7/1, та “Новий парковий” за адресою вул. 30-річчя Перемоги, 25. А це – двори закритого типу з охороною, велика територія з дитячими майданчиками, фонтаном, магазинчиками та кав’ярнями. 

– Ми першими у 2014 році привнесли в Черкаси житлові комплекси із закритою територією, яка охороняється, та власною інфраструктурою. А також побудували перший у Черкасах комплекс із великим двором – “Другий парковий”, – згадує заступниця директора центру продажу “Паркового” Юлія Вакуленко. 

Крім великого двору, “Парковий квартал” матиме й паркінг, якого вистачить на обслуговування потреб сусіднього житлового комплексу “Другий парковий”, де вже проживають люди. 

Андрій Шевякін

– Зараз ми цілковито закриємо концепцію повноцінного життя в комплексі. Тобто людині не лише є, де жити, а й є, де скупитися, куди сходити відпочити, випити кави й поставити машину. Також наша ідея така, аби людина могла не просто поставити автомобіль, а й помити його, і, можливо, замінити шини, – говорить директор центру продажу квартир “Паркового” Андрій Шевякін. – Ми вже придбали землю під паркінг. Він буде наземним та багаторівневим, тобто матиме кілька поверхів. Тому всі, хто планує придбати паркомісце, можуть звернутися в наш Центр продажу за додатковою інформацією.

Водночас зі створенням забудовником зручної інфраструктури в самому комплексі розвиненою вона є й за його межами. Зокрема, навпроти ЖК розташовані школи та дитячі садочки, а в кількох хвилинах  пішого доступу – ринок та супермаркети. Знайти аптеку та відділення пошти нині можна в сусідньому “Другому парковому”, а лікарні – у десяти хвилинах ходьби від “Паркового кварталу”. 

Парковий квартал

Натомість не потребує додаткового створення зручностей для відпочинку будинок, що нині зводять за адресою вулиця Жужоми, 4 в мікрорайоні Митниця. Він також матиме територію закритого типу, однак її площа буде меншою від “Паркового кварталу”. 

Проєкт будинку по вулиці Жужоми,4

– Будинок, який ми будуємо на Митниці, розташований у місці, яке вже має розвинену інфраструктуру і для життя, і для відпочинку. Поряд із ним є Долина троянд, Смілянський пляж, магазини та кав’ярні, тож там залишається лише якісно побудувати будинок, – розповідає заступниця директора центру продажу “Паркового” Юлія. 

Проєкт будинку по вулиці Жужоми,4

Високі стелі та гарна тепло- й шумоізоляція

Житлові комплекси й будинки, що будуються “Парковим” сьогодні, та ті, в яких уже мешкають люди, мають пальовий фундамент (сваї), а також несучі стіни з цегли 510 мм, які межують практично між усіма квартирами. Крім цього, стіни мають утеплення, що гарантує не лише теплозберігаючий, а й шумоізолюючий ефект. 

– Висота стелі в квартирах наших будинків – 2,7 м, тоді як, незважаючи на нові стандарти, деякі забудовники продовжують робити їх висотою 2,5 м, що в подальшому, особливо після стяжки, створює дискомфорт для мешканців, – пояснює директор центру продажу квартир “Паркового” Андрій Шевякін.

Також кожен будинок “Паркового” має пандуси для зручності людей з інвалідністю, мам із візочками та тих, хто любить кататися на велосипедах. 

“Новий парковий”

“Ми врахували побажання мешканців”

На відміну від уже введених в експлуатацію “Другого паркового” та “Нового паркового” житлові комплекси, які зводить забудовник нині, не матимуть автономного газового опалення. Натомість квартири будуть із електроплитами та централізованим опаленням.

За словами зуступниці директора центру продажу квартир “Паркового” Юлії Вакуленко, це пов’язано з тим, що електроплити дозволятимуть мешканцям вільно переплановувати квартири. Крім того, почасти клієнти скаржилися й на те, що газовий котел, лічильник і труби займають багато місця на кухні та мають неестетичний вигляд.

– Ми врахували побажання мешканців. Будинки у “Парковому кварталі” та на Жужоми, 4 матимуть електроплити 10 кВт на кожну квартиру. Опалення – центральне. Водночас ми встановлюємо два лічильники на опалення: у квартиру та на будинок. Тому, незалежно від сусіда, можна опалювати квартиру й платити за фактично використані гігокалорії, – пояснює Юлія. – По вартості опалення виходить рівноцінно: що автономка, що теплові лічильники. Однак за рівнем комфорту зручніше все ж таки тепловий лічильник. Багато людей не враховують і той факт, що газовому котлу щороку потрібно робити ревізію та обслуговування. У період, коли опалення ще не включили, є можливість обігрітися електроприладами. Потужність електрики 10 кВт дозволяє робити альтернативний вид опалення: електричну теплу підлогу, керамічні панелі, кондиціонери. 

Люди самі керують своїм ЖК

Оскільки житлові комплекси від “Паркового” мають закриту територію, то потребують відповідного обслуговування. Задля цього після здачі ЖК в експлуатацію забудовник пропонує мешканцям на рік укласти договір із управлінською компанією, а надалі вирішувати: продовжувати його чи створювати ОСББ.

– На прикладі “Другого паркового” ми побачили, що на етапі, коли люди роблять ремонти, їм ще не до життєдіяльності комплексу. А закриту територію хтось має охороняти, обслуговувати й ремонтувати, – говорить Юлія Вакуленко. – Тому, поки люди роблять ремонти, то дивляться, наскільки ефективно працює управлінська компанія, а через рік вирішують: вийти й створити ОСББ чи продовжити договір ще на рік. 

Загалом люди самостійно керують своїм ЖК: вирішують, потрібен їм охоронець або камери відеоспостереження, у який спосіб керувати воротами. 

“Хотіли створити місце, де буде життя”

Забудовник, що будував “Парковий” перебуває на українському ринку вже більше 25 років, із яких 7 – у Черкасах. У 2014 році все розпочалося з бажання наповнити Південно-Західний мікрорайон “життям”.

– Раніше Південно-Західний не дуже подобався людям, тому що тут був полігон. Коли ми почали працювати над концепцією “Другого паркового”, то хотіли створити місце, де буде життя. Тож зробили велику територію закритого типу із 12 будинками та  розвиненою інфраструктурою. Усе – щоб, перебуваючи в комплексі, люди могли і почуватися в безпеці, і купити все найбільш необхідне, і випити кави, – розповідає Юлія Вакуленко. 

Другий парковий

Другий парковий

Аналогічний житловий комплекс “Новий парковий” зведений забудовником по вулиці 30-річчя Перемоги. Він має дещо меншу від свого попередника територію і складається з 10 будинків, із яких 8 – здані в експлуатацію. Ще на один будинок вже подані документи на здачу в експлуатацію. Останній будинок готується до здачі. 

Новий парковий: таунхауси

– Але всі комунікації вже функціонують. На відміну від багатьох інших забудовників, на момент здачі ми підводимо всі комунікації. І коли власники квартир вибирають балансоутримувача, усі комунікації вмикаються досить швидко. Наприклад, у “Новому Парковому” в таунхаусах уже живуть люди з усіма комунікаціями, зокрема й газом, а його дуже складно здавати в експлуатацію. І це попри те, що в цьому ЖК є ще не здані в експлуатацію будинки – говорить Юлія Вакуленко.

Своєрідною візитівкою “Паркового” стали й таунхауси, які є у двох зданих в експлуатацію житлових комплексах забудовника. 

На сьогодні всі вони вже знайшли своїх мешканців. 

Другий парковий: таунхауси

Водночас нині забудовник працює над новим проєктом будівництва таунхаусів, тож, можливо, найближчим часом у Черкасах з’явиться ще один затишний ЖК.

Новий парковий

У “Парковому” також додають, що 80% квартир у їхніх ЖК продаються вже на етапі будівництва третього поверху, адже купувати їх у цей період – вигідніше. Крім цього, не менш вигідно й інвестувати в новобудови. 

– Виходить близько 20-25% річних приросту. Це мінімум, який можна заробити, інвестувавши в квартиру на етапі будівництва. Адже поки будинок зводиться, зростає вартість квартир. Ви просто купуєте, а через рік продаєте, – пояснює Андрій Шевякін. 

Крім цього, забудовник дає можливість і купити квартиру з поступовою виплатою її вартості.

– Максимальний період оплати у розстрочку у нас 24 місяці. Ми чуємо, яку суму клієнт може надати відразу, і надалі робимо індивідуальну форму оплати, – пояснює Юлія Вакуленко. – Ціну за квадратний метр фіксуємо в гривнях. 

На що звернути увагу, обираючи квартиру?

У “Парковому” наголошують, що при виборі забудовника майбутнього будинку важливо вивчати всі дозвільні документи на будівництво та конструктив будинку. Тобто: якої товщини будуть стіни, який фундамент тощо. 

– Але також ми радимо звертати увагу на репутацію забудовника, кількість зданих в експлуатацію об’єктів та на те, як швидко люди заселяються у свої квартири після здачі будинку, – додає Юлія Вакуленко. 

Ознайомитися із цінами на квартири в “Парковому кварталіта будинку по вулиці Жужоми, 4, а також  їхнім плануванням можна  тут або за номером телефону 098-388-14-08

*Іміджева інформація

коментарі
7 Коментарів
  1. “Не просто поставити автомобіль, а помити його й змінити шини” це просто лол, це купуючи квартиру я маю слухати шум керхера і дихати вихлопними газами від прогрівання чужих машин?
    Я тут спробую якось культурно пояснити що є концепції коли в двір взагалі забороняють в’їзд машин (крім пожежних звісно), ну типу не ставте свої еорити прямісінько перед підїздом і відмовляються від закритих ЖК бо вони не захищають від крадіжок, а тільки розкоюють міський простір, і ці взагалі будинки виглядають як радянський проект обшили матеріалами з будмаркету, а не сучасне житло, невже забудовник не цікавиться як будують в тому ж Львові чи чекає коли за кращою якістю житла всі покинуть Черкаси?

  2. До крику цікаво, чи хтось (на рівні, наприклад, міськвиконкому) при цьому контролює, щоб ці комплекси з закритою територією не_перегороджували місцевість так, що треба накручувати кілометри пішки, щоб пройти кудись глибше на територію полігону…

  3. Новый парковый не куплю они мюс центральным отоплением это путь в никуда, утопия без штанов с Чтке тец, только котел автономка

  4. Шановний забудовник найдіть собі хорошого дизайнера. По перше сайт продажу квартир російськомовний, по друге самі планування дворів це асфальтне поле, яке буде запарковане , інша частина двору це безглузді доріжки без натяку на ландшафтний дизайн і не оправдує назву ПАРКовий, і навчіться робити в’їзди в будинок без непотрібних бордюрів в рівень з землею і без монструозних цар-пандусів. А взагалі як написано вище поцікавтеся які цікаві ЖК будують в інших містах, наприклад: ЖК Малоголосківські пагорби, ЖК Республіка, Файна таун, Avalon…

  5. Эти “парковые” неохрущёвки это самое большое паскудство, которое портит вид и без того не отягощённого архитектурными изюминками города. Почему в других городах строят красивые ЖК, а у нас вот это вот парковое убожество?
    Ещё умиляет, как эта леди пытается сделать из 💩 конфету, пытаясь убедить людей в том, что автономное отопление хуже центрального. Реально слабоумная. Вид котлов портит дизайн кухни, видите ли. При том, что современные котлы портят вид никак не больше, чем плита, холодильник или стоящий на столе… тостер. А особая радость от центр.отопления это то, что люди вынуждены сидеть по 2-3 недели в домах с температурой 10-12°, пока им не удосужатся включить центральное отопление. Обогреваться же электричеством сегодня та ещё перспектива. Дешевле поставить ведро посреди комнаты и греться разведённым в нём из купюр по 10-20 грн. костром.

  6. Місце де буде життя, треба перейменувати в місце де буде асфальт, плитка, парковки, і коли будете йти додому по вас поїдуть машини. Всі перераховані проекти це абсолютний нуль який навіть не варто починати будувати. Таке житло і забудовники мають бути заборонені на законодавчому рівні. Це ще не почали копати по документам, чи все це не стане черговою еліта центр. Дуже не заздрю тим лохам які наважаться купити “житло” в таких бараках.

  7. Таунхауси у них суперові

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини