У Черкасах відкрили виставку мистецьких робіт осіб з інвалідністю та літніх людей (ФОТО)

У Черкасах презентували мистецькі твори людей з інвалідністю та людей літнього віку. Вироби гончарства, витинанки та декоративний український розпис жителі міста можуть побачити у межах виставки “Ми бачимо світ на дотик”. 

Мистецькі твори презентували сьогодні в приміщенні Галереї народного мистецтва. Вони стали результатом чотиримісячного навчання черкащан із інвалідністю та літніх людей народному мистецтву. За 24 заняття містяни змогли не лише здобути нове хобі, а й навчитися професійно творити.

Такий проєкт став можливим завдяки гранту, який напередодні виграв Черкаський обласний осередок національної спілки майстрів народного мистецтва України.

– Проєкт був реалізований за підтримки Українського культурного фонду. Його особливість полягає в тому, що ми не просто проводили майстер-класи для людей із інвалідністю, адже це була саме професіоналізація. У нас була розроблена програма та дипломовані викладачі, – говорить одна з організаторок, бухгалтер проєкту Олена Гавриш. – Загалом участь у навчанні взяли близько 30 осіб. Сьогодні, по його завершенню, усі, хто дійшов до кінця, отримають відповідні сертифікати. Крім цього, кандидатури трьох осіб ми подаємо для присвоєння звання членів Національної спілки майстрів народного мистецтва.

Отримала свій сертифікат і Наталія Давиденко. Жінка говорить: із початку відвідувала всі три напрямки навчання, опісля чого обрала той, що більше до душі.

– Хотіла зрозуміти, які нюанси є в кожній сфері. А тоді обрала для себе декоративний розпис, – говорить Наталія. – Раніше я була знайома з малюванням, але не з технікою декоративного розпису, тому для мене було дуже цікаво й пізнавально пройти цей курс. Надалі планую використовувати отримані знання для подальшого розвитку.

Заняття для “студентів” проводили у кількох локаціях, аби забезпечити усім групам доступ до навчання. Зокрема, у приміщенні драматичного театру відбувалися заняття для людей, які пересуваються за допомогою колісного крісла, оскільки саме воно було найкраще пристосованим до їхніх потреб. Також навчали народному мистецтву в приміщенні Галереї народного мистецтва та в будинку за адресою Олени Теліги 15/1.

– У транспортуванні людей із інвалідністю нам також допомогло й таксі, адже у період карантину приїхати самому дуже складно. У нас були закладені кошти на транспорт, але ми дуже вдячні компанії CabLook Taxi, яка зробила нам знижку й на постійній основі возила учнів. А також – соціальному таксі, що одночасно перевозило до десяти учнів, – додає Олена Гавриш.

Загалом майстер-класи для черкащан проводили шестеро майстрів. Керувала проєктом очільниця черкаського осередку спілки майстрів Ольга Мартинова.

Триватиме виставка до 14 листопада. Прийти та подивитися на твори мистецтва можна із 10:00 до 20:00.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *