Добробут тварин у новорічні свята – небезпечні ласощі, які можуть зашкодити

Новорічні та різдвяні свята вже на порозі. Щороку ці дні приносять кожному радість та задоволення від спілкування з рідними й близькими. І, звісно ж, родинні зустрічі не обходяться без святкового столу. Водночас, після застілля його наслідки можуть відчути не лише господарі, а й їхні домашні улюбленці. Усе – через бажання власників підгодувати тварину з-за столу. Загорітися ідеєю побачити реакцію чотирилапого на смаколик можуть і гості. І якщо для людини святковий раціон обернеться лише важкістю в шлунку та зайвими кілограмами, то для тварини наслідки можуть бути критичними. Ще більша небезпека криється в тому, що хвороби, спровоковані неправильним харчуванням, у домашнього улюбленця здатні проявитися не відразу. 

“18000” у партнерстві з Royal Canin розповідає, які ласощі можуть стати небезпечними для тварин та чи варто частувати їх продуктами зі святкового столу

Чому підгодовування домашніх тварин смачненьким – не завжди хороша ідея?

Насамперед варто розуміти, що фізіологія тварин та людей відрізняється, а тому різниться й раціон та дозволені до вживання продукти. І навіть той факт, що ваш кіт чи собака – хижак, не означає, що годувати його м’ясом або рибою – правильне рішення. Тим більше – частувати солодощами чи залишками святкових салатів.

– Незважаючи на те, що коти та собаки – хижаки, корм, що містить тільки м’ясо, не може вважатися для них збалансованим. Також часті зміни раціону можуть призвести до порушень роботи шлунково-кишкового тракту, – говорить лікарка ветеринарної медицини та експерт з наукових комунікацій Royal Canin Юлія Романишина.

Крім цього, підгодовуючи улюбленця продуктами “зі столу”, господар ризикує суттєво нашкодити здоров’ю улюбленця. 

Загалом, смаколики можуть складати до 10% щоденного збалансованого раціону. Якщо тварина перебуває на спеціалізованому харчуванні, то часто додавати ласощі не рекомендується взагалі. Якщо ж люди дають улюбленцю щось нове чи святкове, де є спеції, майонез та різні домішки, це все шкідливо для нього. Взагалі, різка зміна раціону може викликати як банальну діарею, так і панкреатит чи запалення шлунку. 

Як бачимо, незнання господарем того, можна чи ні вживати домашньому улюбленцю котрийсь із продуктів, завжди матиме наслідки для домашньої тварини. Тож перед тим, як завести кота чи собаку, варто детально вивчити питання формування їхнього раціону та не забувати про заборонені до вживання продукти. 

Чим та чому заборонено частувати собак і котів?

Прагнучи підготувати тварину смачним, господарі керуються добрими намірами. Зокрема, багато хто бажає урізноманітнити раціон кота чи собаки, вважаючи, що улюбленець страждає, щодня споживаючи ту саму їжу. Однак така думка є міфом. Насправді у котів та собак набагато менше смакових рецепторів, тож годувати їх щодня різними стравами просто не має сенсу. Крім цього, є продукти, вживати які тваринам заборонено. 

Зокрема, попри поширене явище, як котів, так і собак не варто годувати кістками з домашнього столу. Усе тому, що вони можуть травмувати слизову оболонку та цілісність шлунка й кишківника тварини, що в свою чергу може призвести до її смерті. А тому купувати домашнім улюбленцям, наприклад, голови чи курячі лапки, а також давати залишки м’яса з кістками зі святкового столу – не варто. 

Усталеним міфом є й необхідність частувати котів молоком та рибою

– Дорослі коти та кошенята-підлітки вже не сприймають молочну лактозу. Свіже молоко може викликати в них розлади ШКТ. Якщо ж господар бажає дати тварині щось із “молочки”, то це може бути хіба що кисломолочний продукт. Однак таке підгодовування має відбуватися врай рідко, – пояснює ветеринар Олексій Чиженко. 

Риба ж, хоч і цінний продукт, але часто годівля нею може спровокувати нестачу вітаміну В1. Це призводить до розладів нервової системи. У деяких тварин годівля рибою може спровокувати утворення каменів у нирках, що може призвести до сечокам’яної хвороби. Крім цього, кістки з риби можуть застрягати в горлі, стравоході чи шлунку тварини.  

Особливо небезпечними для собак є виноград та родзинки, що можуть руйнувати клітини нирок, які ніколи не відновлюються. Не втрачають токсичності для чотирилапого родзинки й після термічної обробки, тому не варто частувати собаку випічкою чи святковими стравами, що містить його. 

Не менш загрозливим для життя собаки та кота є шоколад. Він містить речовину, яка є отрутою для тварини – теобромін. Інтоксикація від нього може настати не відразу, а мати накопичувальний ефект. 

– Так, інколи в магазинах продають шоколад для тварин, однак насправді у його складі немає звичних компонентів. Від шоколаду там лише назва, – говорить ветеринар Олексій Чиженко. 

Загалом солодощі на кшталт цукерок як для котів, так і собак – табу. Вони містять багато консервантів та стабілізаторів, що не є природною їжею для тварин та, ба більше – не корисні й для людей. 

Не є природною їжею для домашніх улюбленців і спеції, якими насичені страви на святковому столі. Вони можуть викликати алергію в тварин. Аналогічно заборонено споживати домашньому улюбленцю й цибулю та часник, що можуть призводити до анемії. 

Не варто давати коту й сирого м’яса, оскільки це може призвести до зараження гельмінтами. Водночас, якщо господар хоче почастувати ним тварину, потрібно здійснити термічну обробку м’яса, наприклад, відварити чи ошпарити маленькі шматочки окропом. 

Варто пам’ятати й про ще один аспект, коли корм виготовляють на фабриці, то прораховують та збалансовують усі мікроелементи, удома ж без допомоги лікаря-дієтолога такого ми не можемо зробити. 

Матеріал підготовлено в партнерстві з Royal Canin

коментарі
1 Коментар
  1. Хозяин лабрадора, от всех видов сухих кормов жесткая аллергия ,только натуралка

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *