Догляд за дитиною та компенсація витрат, – що потрібно знати про муніципальну няню

Із 1 січня в Україні запрацював проект «Муніципальна няня»,  метою якого є підтримка батьків через державну компенсацію частини витрат на послуги няні для дітей віком до 3 років. У Черкасах такою послугою вже користується одна родина. 

Про це повідомляє прес-служба Головного територіального управління юстиції в Черкаській області.

Згідно з проектом сума відшкодування рівна розміру прожиткового мінімуму для дітей до 6 років, тобто 1626 гривень на місяць. Компенсація на няню не заміняє інші соціальні виплати на дитину і виплачується окремо за бажанням батьків. Її отримувачі – батьки (усиновлювачі), опікуни дитини.

Хто може скористатися послугою?

Право на отримання нової державної допомоги мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які є батьками (усиновлювачами), опікунами дитини віком до трьох років і на законних підставах проживають на території України та уклали у  письмовій формі договір про здійснення догляду з муніципальною нянею.

Що необхідно зазначити у договорі?

Назву послуги, її обсяг із зазначенням конкретних заходів, умови та термін надання, вартість, а також періодичність оплати, відповідальність сторін.

Хто може стати нянею?

Муніципальною нянею може бути будь-яка фізична особа-підприємець (КВЕД 97.00, КВЕД 88.91) чи юридична особа (КВЕД 78.20, КВЕД 85.10), яка надає послугу з догляду за дитиною. Це можуть бути і бабуся/дідусь дитини.

Що та куди потрібно подати для призначення допомоги?

Звертатися слід до управління соціального захисту населення за місцем
проживання. Необхідно зібрати пакет документів: заяву про надання
компенсації послуги «муніципальна няня»; копію договору між отримувачем послуги та «муніципальною нянею»; документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги з догляду за дитиною (може бути: чек, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунку); копія свідоцтва про народження дитини; копія паспорта отримувача компенсації послуги «муніципальна няня»; документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податку заявника; рішення про встановлення опіки
(у разі наявності); заяву із зазначенням рахунка, відкритого у банківській установі на ім’я заявника.

Який розмір допомоги?

Допомога призначається у розмірі прожиткового мінімуму для дітей віком до шестирічного віку на визначений договором термін. З нового року ця сума становить 1 626 гривень.

Як та коли здійснюватиметься виплата компенсації?

Щомісяця, за умови подання заявником до 5 числа місяця в управління
соціального захисту населення підтверджуючих документів про витрати на оплату послуги з догляду за дитиною «муніципальній няні».

Як писав наш сайт, у Черкасах запрацювала перша муніципальна няня.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Реклама МХП

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *