На Черкащині зросла кількість викликів “швидкої”. Водночас більшість із них стосуються роботи сімейних лікарів, а не екстренки.
На цьому під час брифінгу щодо епідситуації в області наголосив директор Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ігор Фесун.
За його словами, за останні кілька діб у черкаської “швидкої” удвічі збільшилася кількість викликів. Зокрема, зросла кількість викликів до дітей із підозрою коронавірусу.
– Такої кількості викликів раніше ніколи не було. Нині з’явилися й виклики до дітей до 1 року – це і три місяці, і місяць, – розповів Ігор Фесун. – На жаль, люди панікують і не звертаються до сімейних лікарів, а відразу викликають “швидку”. Так, сьогодні о 9-ій ранку в області зі 102-ох бригад екстренки вільними були лише дві. Основна частина викликів не була екстреною й не була роботою “швидкої”. Але ми ставимося з розумінням і намагаємося допомогти.
Крім цього, директор екстренки наголосив, що послухати та виміряти сатурацію – це не робота “103”, а робота сімейних лікарів, до яких мають звертатися пацієнти.
– Поки що ми справляємося, однак вже є затримки на виклики. Викликайте швидку свідомо, тоді ми швидше встигнемо врятувати чиєсь життя, – додав Ігор Фесун.
Додамо, із 1 лютого в Черкаській області функціює 30 бригад швидких допомоги, які працюють із викликами, пов’язаними з коронавірусом.
Нагадаємо, в медзакладах Черкащини лікують від коронавірусу майже 40 дітей.