Перший у місті “Япомогабокс” відкрили в сквері “Юність” сьогодні. Із його допомогою можна буде перетворювати пластикові пляшки на благодійні внески для підтримки різних проєктів.
Про це з місця події інформує кореспондентка “18000”.
Кошти для встановлення “Япомогабоксу” зібрали під час минулорічного CherITy Fest, який об’єднав ІТ-компанії Черкас для підтримки благодійних проєктів. У межах фестивалю зібрали 180 000 грн. Головним організатором заходу є IT-компанія SPD-Ukraine.
– Ми вже 7 років організовуємо фестиваль CherITy Fest, і кожного року спрямовуємо кошти, зібрані протягом фестивалю на благодійні ініціативи. Наприклад, минулого року спільно з всеукраїнською організацією “Україна без сміття” ми підвищували екосвідомість міста – провели 2 лекції із сортування та переробки сміття, а також встановили лавки на сонячних батареях для підзарядки гаджетів. Ми дуже раді, що завдяки фестивалю цього року у Черкасах з’явиться перший “Япомогабокс”, – зазначив CEO та співзасновник SPD-Ukraine Олександр Садовський.
“Япомогабокс” перетворює пластикові пляшки на благодійні внески для підтримки благодійних проєктів у трьох напрямках допомоги:
- безпритульним тваринам;
- дітям з особливими потребами;
- людям старшого віку.
Кожен може здати пластикову пляшку, за яку нараховуються певні кошти (бали). Після цього можна обрати напрямок благодійності, на який переказати кошти, натиснувши відповідну кнопку-долоньку зліва від екрану.
“Япомогабокс” приймає скручені ПЕТ-пляшки з-під напоїв об’ємом до 2-х літрів, які потім відправляються на вторинну переробку. Пляшки мають бути чистими, аби надалі їх прийняли на переробку.
У кінці кожного місяця благодійна організація “Япомога” проводить підрахунок зібраних коштів та перераховує їх у фонди, з якими співпрацює.
– Такий бокс дає змогу зробити благодійність доступною кожному навіть без грошей. Кожна пляшка, яку віддає людина, оцінюється в 5 копійок. Надалі ці кошти перераховуються на благодійність. Щомісяця ми публікуємо звіти на наших сторінках у соціальних мережах, – зазначив керівник ГО “Япомога” Руфат Раімов. – В Україні таких боксів вже 19. Ми плануємо встановлювати їх і надалі. Зокрема, хочемо ставити бокси в школах, аби кожен школяр вчився берегти екологію та допомагати іншим ще з дитинства.
Додамо, також до участі у фестивалі та зборі коштів для встановлення “Япомогабоксу” приєдналися IT-компанії Active Bridge, Andersen, Everlabs, Triare, Default Value, UAPP, Ekreative, Wise, РАСК. ІН-АГРО, Titanium Technologies, Master of Code Global, SPD-Ukraine.
Дивіться стрім із події
Також новини “18000” є в Telegram і Viber, слідкуйте за нами в Instagram.