Про закрите небо

Переглядаючи сьогодні стрічку ФБ може скластися враження, що Україна оголосила війну НАТО. Вимоги, обурення, розчарування, істерики…

По-перше, ми воюємо не з НАТО. А з росією і путіним.

По-друге, давайте без істерики спробуємо розібратися, що таке “закрите небо” і що може зробити НАТО.

Передовсім підкреслю, що я не фахівець у системах ППО. Але маю деяке уявлення про техніку, про менеджмент і про психологію.

1. Забезпечити “Закрите небо” технічно непросто.

Територія України величезна. Не знаю напевно, але прогнозую, що для цього потрібно встановити десятки радіолокаційних станцій. Навіть якщо використовувати супутникові дані – їх також потрібно десь оперативно приймати і опрацьовувати.

Далі необхідно розмістити засоби ураження – чи це пускові комплекси ракет, чи винищувачі, чи ще щось.

Всі ці підрозділи необхідно закріпити за певними секторами і встановити між ними оперативні координаційні звʼязки. Більше того, має бути встановлена координація цих натівських підрозділів із ЗСУ – щоб не почати воювати самі із собою.

На все це потрібні дні, а може – й тижні. Небо не “закриється” одним натисканням кнопки.

2. НАТО заявить про закриття українського неба НЕ РАНІШЕ, ніж ФАКТИЧНО ЗАКРИЄ небо.

Уявіть собі, що вчора НАТО заявило про рішення закрити небо через 1-3 дні. Що б зробив уральський карлик?

Він би за минулу ніч випустив по українським містам увесь наявний боєкомплект.

Маємо зрозуміти, про НАМІР запровадити санкції можна повідомляти заздалегідь. Це може стримувати злочинця. А оголошення НАМІРУ закрити небо – навпаки, лише стимулюватиме вбивцю.

3. Ми не маємо права дорікати НАТО.

Ми сьогодні не дорікаємо один одному. Ми відклали вбік наші політичні симпатії і антипатії. Ми підбадьорюємо кожного, хто хоч що-небудь робить для нашої перемоги.

НАТО – на нашому боці. Важко переоцінити їхню допомогу впродовж останніх 8 років і цих 10 днів.

Не варто відштовхувати союзника, навіть якщо ми очікуємо від нього більшої допомоги.

4. Є ще деякі питання, на які я не знаю відповіді.

Наприклад, чи зможуть в “закритому небі” працювати Байрактари? Чи захистить “закрите небо” нас від десантних гелікоптерів, які працюють на малих висотах?

Отже.

1. Не дорікаємо НАТО і не впадаємо в істерики.

2. Продовжуємо тиснути на членів НАТО. Передовсім – через громадян країн-учасниць альянсу. Ці країни – демократичні. Уряди будуть змушені діяти так, як від них очікують ЇХНІ громадяни. В США громадська думка вже на нашому боці.

ПС. Слід пам’ятати, що коли політик говорить – завжди є той, кому адресовані ці слова. На моє переконання, вчорашні слова Столтенберга і Блінкена були адресовані не українцям. Припускаю, що вони адресувалися путіну. І про закрите небо, і про наступні найважчі дні. Нехай ще пару днів поживе в уральських ілюзіях. Поки НАТО не закриє небо, а українці не добʼють передові групи армії окупантів.

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *