Розповідаємо основні події російсько-української війни, які стались на Черкащині, в Україні та світі за останню добу.
Завершується 43 доба протистояння героїчного народу України російським окупантам. За повідомленням Міноборони, ворог продовжує активну підготовку до наступу на сході, нарощує авіацію, рф починає говорити не про денацифікацію, а про знищення української нації, водночас – підтримка путіна росте. ЗСУ систематично відтісняє ворога на окремих напрямках. Черкаси – тримають тил.
ЧЕРКАЩИНА
Напередодні Черкащина в останню путь провела своїх Героїв, захисників України. Медведівка попрощалася із Святославом Кедрею, який поліг у боях за Волноваху 27 березня.
У Кам’янці коридором пам’яті провели Костянтина Шевчука, зв’язківця ЗСУ, який віддав життя під час захисту Запорізької області.
Сміла схилила голову у реквіємі за екс-мером міста Олексієм Цибком. 31 березня він загинув від мінометного обстрілу у Бучанському районі.
Вічна слава захисникам.
На Черкащині викрили перших зловмисників, які хотіли нажитися на війні. Двоє хлопців видурили в пенсіонерки 7 000 грн. Щодо них уже відкрили кримінальне провадження.
Більше 11 тисяч вимушено переміщених осіб уже прийняли Черкаси. Якщо раніше наше місто було для українців, які тікають від війни, транзитним, зараз – вони все частіше лишаються тут. Про це під час прямого ефіру розповіла заступниця міського голови Черкас Марина Гаркава.
Актуальні потреби гуманітарного центру Черкас можна прочитати ТУТ.
До звичної гуманітарки від Черкащини додалися будівельні матеріали в регіони, які зазнали руйнувань. Сьогодні з Черкас відправили 100 допомоги тонн на Київщину і ще 60 тонн на Чернігівщину, медичне авто – на Миколаївщину.
Черкаські волонтери відкрили сторінку фаундрейзингу на PAYPALL. Гроші збирають на транспортні витрати доставки гуманітарної допомоги з Польщі та заходу України до Черкас.
Черкащани, які хочуть взяти участь у ліквідації наслідків бойових дій, можуть записатися у добровольці з цивільного захисту. Заповнити анкету можна ТУТ.
УКРАЇНА
Українська розвідка опублікувала імена злочинців, які вчинили геноцид на Київщині. Також у документах номери телефонів декого з тих, хто вчиняв геноцид українців.
Надвечір ворог наніс авіаудар по залізниці на Донеччині. Це єдиний контрольований Україною виїзд мережею із таких міст як Слов’янськ, Краматорськ та Лиман. Тимчасово заблокованими в Слов‘янську та Краматорську залишились три евакуаційні потяги. Голова Луганської ВЦА зазначив, що в них понад пів тисячі луганчан.
Сьогодні генпрокурорка України Ірина Венедіктова побувала в Бородянці. Раніше вона зазначала, що втрати там, ймовірно, навіть більші, ніж у Бучі. Прокурорка продемонструвала світлини руйнувань і додала, що це найбільш зруйноване місто Київщини, адже по ньому ворог гатив 250-кілограмовими фугасними авіабомбами.
“Прокурори, поліцейські, співробітники СБУ, експерти з 5 областей – всі збирають доказову базу воєнних злочинів РФ для національних і міжнародних судів”, – написала Венедіктова.
Правоохоронці арештували майно, яке належало компанії Оксани Марченко – дружини нардепа Віктора Медведчука. Вилучили понад 300 картин відомих художників, снігоходи, квадроцикли, автомобілі. Офіс генпрокурора дозволив арештувати сім квартир і два майнові комплекси.
Майно продадуть на аукціонах, а виручені кошти підуть на потреби ЗСУ
У Львові сьогодні почали облаштовувати перше контейнерне містечко для тимчасового перебування українців, які виїхали з гарячих точок. Йдеться про 70 конструкцій, у кожній із яких зможуть жити 2-4 людини.
СВІТ
Генасамблея ООН проголосувала за призупинення членства росії у Раді ООН з прав людини. 98 голосів «за», 24 – «проти». Зазначимо, це найвищий рівень покарання: виключити державу зовсім не можна, а засідання можуть відвідувати навіть країни, які не мають членства. Однак такі не можуть голосувати або вносити пропозиції.
“Воєнним злочинцям немає місця в органах ООН, завданням яких є захист прав людини” – зазначив Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
Russia’s rights of membership in the UN Human Rights Council has just been suspended. War criminals have no place in UN bodies aimed at protecting human rights. Grateful to all member states which supported the relevant UNGA resolution and chose the right side of history.
— Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) April 7, 2022
Депутати Європарламенту закликають до додаткових каральних заходів щодо рф, включаючи “негайне повне ембарго на російський імпорт нафти, вугілля, ядерного палива та газу”. За це проголосували 522 депутати. Цей крок – реакція європейців на звірства, вчинені армією окупанта на Київщині.
Parliament expresses indignation over reported atrocities by the Russian armed forces and demands that perpetrators of war crimes be held accountable ↓
— European Parliament (@Europarl_EN) April 7, 2022
Прем’єр-міністерка Естонії заявила, що їхня країна до кінця року припинить імпорт російського газу.
My government confirmed today: we’ll get free from #Russian gas. This will be before the end of the year. We plan to:
🔹build an LNG reception capacity in Paldiski
🔹increase reserves from alternative sources
🔹cooperate with neighbours, to accept FSRUhttps://t.co/FFJ8Qmeuiz— Kaja Kallas (@kajakallas) April 7, 2022
Чорногорія долучилася до “флешмобу” європейський країн – і відіслала ще чотирьох дипломатів посольства росії.
“Соловйов – убивця”. Таке послання лишили на паркані вілла російського пропагандиста на березі італійського озера Комо. На стіни будівлі і в басейн вихлюпнули червону фарбу.
Нагадаємо, хроніку за попередню добу війни можна прочитати ТУТ.
Підписуйтеся на телеграм-канал “Шо там у Черкасах?”. Лише перевірені новини