Заяви та повідомлення про викрадення чи потрапляння людей у полон поліція приймає в день звернення близьких родичів зниклого або тих, кому відомо про це.
Про це повідомили в пресслужбі ГУНП у Черкаській області.
Також у поліції просять надавати інформацію про відомі громадянам місця необлікованих поховань людей, місць виявлення трупів.
Повідомити можна:
- на телефон 102 (цілодобово);
- на телефон гарячої лінії 0894201867 (цілодобово);
- до територіального підрозділу поліції.
У заяві варто зазначити максимально відому інформація про обставини зникнення та відомості про зниклу (викрадену, полонену) особу:
- дата та місце зникнення особи;
- анкетні дані такої особи, в тому числі число, місяць та рік її народження;
- прикмети особи (татуювання, шрами тощо);
- які номерні речі (мобільний телефон, паспорт тощо) були у особи під час зникнення;
- дані інших осіб, яким також може бути відомо про факти зникнення (викрадення, полону) особи.
За кожним фактом зникнення, викрадення або потрапляння у полон органом досудового розслідування розпочинається кримінальне провадження.
Крім того, у поліції рекомендують рідним осіб, які зникли безвісти, потрапили у полон, викрадені, разом із наданням заяви про вказаний факт здати біологічні зразки для виведення ДНК-профілю для подальшого їх порівняння. Біологічні зразки відбираються у біологічних батьків чи дітей зниклої особи. Відтак вказаним особам необхідно мати при собі паспорт (для дитини – свідоцтво про народження).
Відібрання зразків та проведення молекулярно-генетичної експертизи здійснюється лише за постановою слідчого. Експертиза проводиться за рахунок держави.
Нагадаємо, в Черкасах майже 16 тисяч переселенців звернулись за довідкою ВПО.
Оперативні новини від команди “18000” – у нашому телеграм-каналі “Шо там у Черкасах?”