“Якщо вам зараз здається, що все пропало, то вам здається”: черкаська психологиня про нинішній стан українців (ВІДЕО)

Українцям, які нині відчувають виснаження та безвихідь, потрібно усвідомити, що це – тимчасовий стан. Аби його прожити, потібно знизити рівень вимог до себе, а також налагодити свій режим.

Про це в ефірі “18000” розповіла черкаська психологиня Інна Лук’янець.

За її словами, після періоду життя “на адреналіні”, в українців закономірно почався період “спаду”. Проте будь-який стан у ситуації війни є нормальним.

– Спочатку нам було страшно, була злість та ненависть, – це ті емоції, які давали дуже багато адреналіну. Вони були потрібні для того, щоб тримати удар й не здатися, що й спостерігалося перші місяць чи два. На сьогодні ми бачимо, що все це почало стихати: адреналін уже спав на нуль чи навіть пішов у мінус, – пояснює Інна Лук’янець. –  Так, це складні стани, тому що немає сили, є апатія й виснаження. Це стан, коли ти не віриш, що все буде добре. Стан, коли не бачиш майбутнього.

Водночас психологиня наголошує: нинішній стан апатії є таким самим, як і стан із адреналіном. Він – тимчасовий.

– Якщо вам зараз здається, що все пропало, то вам здається. Цей стан пройде і ви обов’язково побачите, як жити далі і в якому напрямі рухатися, – говорить Інна Лук’янець.

Аби прожити цей стан із мінімальними негативними наслідками для своєї психіки та здоров’я, людині потрібно уповільнитися й знизити рівень вимог до себе.

– Ми звикли постійно чогось досягати і ставти цілі. І навіть під час війни ми думаємо, що треба освоювати нові професії, здобувати нові навчики, а на все це потрібно так багато енергії. У такому стані приготувати їсти, піти на роботу, прокинутися – це вже велике навантаження для організму. Ми маємо знизити вимоги до себе й робити мінімум. І водночас забезпечити максимум турботи про себе, – наголошує психологиня. – Якщо собі не допомагати, а ще більше думати про негатив, можна дійти до депресії.

Водночас психологиня додає: є обов’язкові речі, які кожен має робити, аби стабілізувати свій стан.

– Це сон. Якщо погано спите вночі, доспіть годинку вдень, чи намагайтеся налогодити режим нічного сну. Можна задіяти вечірні прогулянки чи теплий душ перед сном, заспокійливий чай. Відрегулюйте режим дня та не забувати поїсти, – радить Інна Лук’янець. – Організму треба допомагати.

Дивіться повну версію інтерв’ю з черкаською психологинею:


Більше фото- та відеоконтенту – у нашому інстаграмі

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *