У “Нафтогазі” пояснили черкащанам, як повернути неправильно сплачені кошти

На Черкащині, як і по всій Україні, виникли проблеми з оплатою газу. Попередні постачальники газу виставили рахунки за попередній період, хоча з 1 травня 2022 року українці отримують газ від ГК «Нафтогаз України».

«Нафтогаз України» на своєму сайті опублікував роз’яснення для клієнтів, як повернути переплату.

Кому платити за газ?

З 1 травня 2022 року понад 10 млн українських домогосподарств отримували газ від Нафтогазу. Саме тому рахунки за спожитий газ у попередньому періоді мають бути оплачені до «Нафтогаз України».

Є інформація, що переплата від попереднього постачальника буде автоматично переведена до ГК «Нафтогаз України». Це правда?

Дієвого механізму щодо переводу коштів між компаніями не існує.

Що робити з переплатою?

Клієнтам радять звернутись до попередньої газопостачальної компанії та написати заяву на повернення переплати. Зазвичай до заяви на повернення коштів платнику необхідно додати копію паспорта, ідентифікаційного номера та повних банківських реквізитів власного карткового рахунку (з зазначенням IBAN, МФО, ЄДРПОУ банку).

Вищевказані документи необхідно надіслати за адресою для листування попереднього постачальника. Для більш точної інформації щодо переліку документів для повернення переплати рекомендуємо звернутися по попереднього постачальника.

Коли повернуть переплату?

Попередня газопостачальна компанія протягом 14 (максимально 30) календарних днів, має надати вам відповідь та повернути переплату. Проте в умовах воєнного стану терміни повернення можуть бути інші.

Лишилися питання? Номери контакт-центру:

+380 66 300 28 88
+380 98 300 28 88
+380 93 300 28 88

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі
9 Коментарів
  1. Про «проблеми» з оплатою газу у “Нафтогазі”
    В ЗМІ багато повідомлень, що на Черкащині, як і по всій Україні, ніби то виникли проблеми з оплатою газу через неправильно сплачені кошти, або ще кажуть, що сплатили не тому постачальнику. А чому неправильно, і чому не тому? Насправді новий постачальник природного газу «включив дурку». І взагалі, всі ці події навколо зміни постачальника газу постачальником «останньої надії» дурно пахнуть. Якщо не знаєш як правильно діяти, то дій по закону.
    Відповідно п. 2 ч. 1 ст. 1 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» виконавець комунальної послуги – суб’єкт господарювання, що надає комунальну послугу споживачу відповідно до умов ДОГОВОРУ.
    Відповідно до ПРАВИЛ постачання природного газу постачання природного газу постачальником “останньої надії” здійснюється на підставі ДОГОВОРУ, який має відповідати типовому договору постачання природного газу постачальником “останньої надії”, що затверджується Регулятором. Договір постачання природного газу постачальником “останньої надії” є публічним (п. 3 розділу I. Загальні положення).
    Постачальник зобов’язаний повідомити споживача про дату, з якої здійснено перехід на іншу комерційну пропозицію, протягом трьох робочих днів з дати такого переходу.
    Оплата побутовим споживачем за надані послуги з газопостачання може провадитися:
    за квитанціями абонентської книжки постачальника;
    за платіжними документами, які виписуються постачальником.
    (п. 10 та п. 22 розділу III. Порядок постачання природного газу побутовим споживачам).
    За травень якраз і сплачували за присланими квитанціями старого поставщика згідно поданих і опрацьованих показників лічильника. Новий поставщик навіть і за червень квитанцій не надіслав.
    Особливості здійснення постачання природного газу побутовому споживачу постачальником «останньої надії» визначені розділом VI цих Правил.
    Ось він:
    VI. Правила для постачальника “останньої надії”
    1. Постачальник «останньої надії» здійснює постачання природного газу споживачам на умовах договору постачання природного газу, який укладається з урахуванням вимог цього розділу та має відповідати Типовому договору постачання природного газу постачальником «останньої надії», затвердженому постановою НКРЕКП від 30 вересня 2015 року № 2501, який є публічним, а його умови – однаковими для всіх споживачів.
    2. За договором постачання природного газу постачальник «останньої надії» зобов’язаний поставити споживачу природний газ у необхідних для нього об’ємах (обсягах), а споживач зобов’язаний своєчасно оплачувати постачальнику вартість природного газу в розмірі, строки та порядку, що визначені договором.
    Максимальна тривалість постачання природного газу постачальником «останньої надії» не може перевищувати шістдесят днів та в будь-якому випадку не має тривати довше ніж до кінця календарного місяця, наступного за тим місяцем, у якому почалося фактичне постачання природного газу споживачеві постачальником «останньої надії».
    3. Постачальник «останньої надії» здійснює постачання природного газу споживачу (за умови відсутності відключення або ініціювання діючим постачальником відключення його об’єкта) та оператору газорозподільної системи в таких випадках:
    банкрутство, ліквідація попереднього постачальника природного газу;
    зупинення або анулювання ліцензії на постачання природного газу попереднього постачальника;
    відсутність підтвердженої номінації та реномінації постачальника споживача, постачальника, який здійснює постачання газу оператору газорозподільної системи …
    4. Постачальник «останньої надії» зобов’язаний на головній сторінці свого сайту розмістити діючу редакцію договору постачання природного газу постачальником «останньої надії», яка має відповідати типовому договору, роз’яснення щодо його укладання, а також ціну природного газу для споживачів, визначену згідно з вимогами цього розділу.
    6. Постачальник «останньої надії» має повідомити споживача про обмежений строк постачання природного газу, ціну природного газу для споживача та поінформувати споживача про його право та необхідність вибору іншого постачальника шляхом розміщення відповідної інформації на сайті постачальника «останньої надії».
    Для побутових споживачів така інформація додатково розміщується у платіжних документах за спожитий природний газ.
    10. На постачальника «останньої надії» та його споживачів поширюються інші положення цих Правил, які не суперечать цьому розділу.
    Як бачимо, споживача про обмежений строк постачання природного газу та ціну природного газу у платіжних документах не повідомляв. Навіть квитанцій не надіслали.
    Відповідно, до п. 1. 3 розділу І. Загальні положення ТИПОВОГО ДОГОВОРУ постачання природного газу постачальником «останньої надії» :
    «При укладенні цього Договору зі Споживачем ураховуються вимоги статей 205, 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексу України та укладення відбувається шляхом публічної оферти Постачальника та її акцептування Споживачем через факт споживання газу ЗА ВІДСУТНОСТІ ІНШОГО ПОСТАЧАЛЬНИКА.»
    Ще раз наголошую, що за травень квитанції прислав у червні місяці старий постачальник. Тому постачальники самі між собою мають з’ясувати, «хто кому Рабінович». Це грубе порушення прав споживачів комунальних послуг. Споживачі вимушені додатково витрачати час і суттєві для них додаткові кошти для повернення і здійснення нових платежів.
    Тут має втрутитися Держпродспоживслужба, яка є центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику у галузі, зокрема, державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів (п.п. 6 п. 4 Положення про Держпродспоживслужбу).

  2. Якщо з 1 травня не надавали послугу, на якій підставі виставляли рахунки? Шахрайство в особливо великих розмірах

  3. Тільки не в нашій країні буде по закону, ми не Європа і не будемо там, як у нас відносяться до закону. Країна олігархів і вони керують.

    1. З цими ворюгами хіба настане в країні порядок. ШАХРАЇ!!!
      Треба пройти через такий геморой, щоб повернути кошти. Поверніть автоматично на наші рахунки. Ми допомагаємо армії, волонтеремо, а ці депутати з олігархами як крали раніше, так і крадуть не дивлячись на всі трагічні події!!!
      Чи є у вас хоч крапля совісті і душі???
      Чи в як орки???

  4. В мене даже адрес неправильно надрукували і як мені виплатити і куди ті кошти підуть я не знаю що мені робити куди обращаця і куди дзвонить

    1. Не платити бо знову надурять

      1. Правильно
        ,И всем.

  5. І чому у нового постачальника у платіжці тіж самі куб. а сума на п’ять грн більше

  6. Місяць не можуть розібратися з одним непорозумінням, а сьогодні прийшла ще й платіжка за транспортування від старого постачальника. Що робити незрозуміло.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини