Нещодавно на Черкащині зафіксували дивне помутніння повітря. Зважаючи на постійні ядерні погрози погрози, а також обстріли Запорізької АЕС, це явище неабияк переполошило черкащан.
Чим небезпечна імла? Звідки вона з’явилася на Черкащині? Чим це явище відрізняється від туману? Всі ці питання “18000” поставив працівниці Черкаського обласного гідрометцентру Ользі Прокопенко. Відповідями ділимося із нашими читачами.
Що таке імла?
Це суцільне помутніння повітря, яке обумовлене наявністю в ньому завислих частинок пилу промислового диму або диму іншого походження. Під час імли зазвичай предмети набувають сіруватого кольору.
У Черкасах імлу зафіксували 22-23 серпня.
Що стало причиною її появи?
Перенесення у наш регіон повітря з частинками пилу з Каспійської низовини. Це відбулося через південно-східну складову вітру.
Саме транскордонне перенесення частинок пилу зумовило на Черкащині погіршення видимості.
Імла була лише на Черкащині?
За прогнозами гідрометцентру, імла мала прийти на Черкащину 22 серпня, а минути – увечері 23 серпня. Так і сталося.
Окрім того, імлу фіксували в Києві, у Вінниці та в Миколаєві. Нині повітря на Черкащині – чисте, імла вже минула.
Це якось пов’язано з війною в Україні?
Ні, явище пройшло з Каспійської низовини. Із ситуацією на Запорізькій АЕС це ніяк не пов’язано.
Імла – це унікальне явище?
Ні. Імлу вже фіксували на Черкащині й раніше. Востаннє – 1 жовтня 2020 року, коли відбувся винос частинок пилу з пустель Сахари.
Імла і туман – схожі?
Імла не схожа на туман, адже це два різні атмосферні явища. Імла пов’язана з помутнінням повітря, коли в ньому є пил, дим. Під час імли спостерігається сильний вітер, відбувається швидке перенесення.
Туман – зовсім інше атмосферне явище, при якому теж відбувається погіршення видимості, але в ньому немає такого швидкого вітру. У повітрі спостерігаються завислі частинки крапель дощу та льоду. Туман зазвичай спостерігають у ранкові години, коли земна поверхня охолоджена, він більш типовий для осіннього періоду.
Натомість імла з’являється, коли панує суха спекотна погода влітку, відбувається висушування верхніх шарів, посилений вітер сприяє перенесення цих частинок пилу.
Це небезпечно?
Під час імли вітер з пилом може подразнювати слизові оболонки. Може виникати кашель, чхання. Страждають насамперед люди, які хворіють на алергічні реакції, люди старшого віку, люди, які мають захворювання дихальних шляхів.
Під час імли рекомендовано зачиняти вікна, менше перебувати на вулиці і частіше робити вологе прибирання.
Дивіться також відео
Як повідомляв “18000”, у Сосновому бору обстежили зелені насадження.
Долучайся до телеграм-каналу “Шо там у Черкасах?”. Оперативно повідомляємо про повітряні тривоги і першими повідомимо про нашу перемогу
Ця публікація створена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю ГО “Черкаська інформаційна агенція 18000” і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу