В Україні 15 вересня лабораторно підтвердили перший випадок віспи мавп.
Про це повідомили в пресслужбі Міністерства охорони здоров’я.
“Нині пацієнт госпіталізований до медичного закладу для стаціонарного лікування, він має легкий перебіг хвороби. Діагностувати захворювання вдалось завдяки ПЛР-дослідженню, яке було проведено обласним Центром контролю та профілактики хвороб МОЗ України. Зараз триває епідеміологічне розслідування вказаного випадку”, — зазначили в МОЗ.
За словами пацієнта, він не мав контактів із хворими на віспу мавп та не виїздив за кордон. Із симптомів захворювання у нього — підвищена температура, висип на тілі.
Нагадаємо, віспа мавп — віспоподібне захворювання, що спричинюють віруси родини поксвірусів. Вона подібна до натуральної віспи, проте має меншу летальність та легші симптоми.
До 2022 року віспу мавп фіксували в країнах Центральної та Західної Африки, наразі ж більш ніж половина всіх зафіксованих випадків припадає на Південну та Північну Америку.
Захворювання зазвичай триває від двох до чотирьох тижнів. Висип у вигляді прищів або пухирів спершу з’являється на обличчі, всередині рота та на інших частинах тіла, наприклад, на руках, ногах, грудях, статевих органах або задньому проході. Висип проходить різні стадії до повного загоєння.
Віспа мавп може передаватись від людини до людини. Для цього потрібен прямий фізичний контакт з інфекційним висипом, струпами або біологічними рідинами організму хворої людини.
Наразі у світі є три вакцини проти віспи мавп, проте їх виробництво та запаси дуже обмежені. У деяких країнах вже проводять вакцинацію груп ризику, зважаючи на поширення захворювання. В Україні необхідності у вакцинації проти мавпячої віспи наразі немає.
Нагадаємо, за минулий тиждень COVID-19 зафіксували в 682 черкащан.
Оперативні новини від команди “18000” – у нашому телеграм-каналі “Шо там у Черкасах?”