Помітили, що ваша родимка збільшилася в розмірі чи постійно травмується об одяг? Можливо, на тілі з’явилися бородавки чи папіломи? Це – сигнали того, що варто звернутися до лікаря. І їх не можна ігнорувати.
Навіть будучи доброякісним, із часом під дією негативних чинників, зокрема травматизації чи опіків, новоутворення може стати запальним чи, щонайгірше – перетворитися в злоякісне.
“18000” разом із лікарем-хірургом “Академії лазерної медицини”, доктором медичних наук Андрієм Савченком розповідає, чому важливо проводити діагностику новоутворень та в яких випадках їх варто видаляти.
Що таке новоутворення та які вони існують?
Загалом новоутворення – це пухлини, ущільнення, що з’являються над шкірою, у товщі шкіри чи під шкірою людини. Залежно від цього їх можна класифікувати на шкірні та підшкірні. Зокрема, до перших зараховують родимки, папіломи, кератоми, гемангіоми та інше, а до других – ліпоми, дерматофіброми, атероми.
– Ліпома – це те, що люди називають жировиками, тоді як атерома – значне збільшення сальної залози внаслідок закриття її вивідного протоку. І ліпоми, і атероми можуть з’являтися майже в будь-якому місці тіла. Але все індивідуально, – пояснює лікар-хірург “Академії лазерної медицини” Андрій Савченко. – Крім цього, існують і вірусні новоутворення: папіломи або бородавки, спричинені вірусом папіломи людини.
Особливу увагу варто звернути на новоутворення, які починають збільшуватися в розмірі, свербіти чи створювати дискомфорт для людини в результаті взаємодії з одягом чи прикрасами. Унаслідок травматизації вони можуть перейти в запальний стан, інфікуватись чи спричинити нагноєння.
– Деякі новоутворення мають властивість поширюватися. Це папіломи, бородавки та інколи родимки. Так, у деяких людей родимки можуть “розсіюватися” по шкірі у зв’язку з тривалим перебування на сонці. Якщо родимка не поодинока в одному місці, має неправильну форму чи деформується протягом нетривалого часу, це може свідчити, що зі шкірою відбувається патологічний процес, зокрема про початкову стадію дуже небезпечної пухлини – меланоми, – зазначає Андрій Савченко.
Окремо новоутворення класифікують на доброякісні та злоякісні. Зокрема, останні потребують діагностики в лікарів-онкологів.
Діагностика новоутворень: як відбувається та куди звернутися
Новоутворення спричиняє фізичний чи естетичний дискомфорт? У цьому випадку ваш перший крок – звернутися до лікаря, аби здійснити діагностику та обговорити можливість видалення. Кваліфікованої допомоги варто шукати виключно в кабінеті дерматолога чи лікаря-хірурга, який спеціалізується на видаленні новоутворень.
– В “Академії лазерної медицини” працюють лікарі-хірурги, які можуть провести таку діагностику за допомогою дерматоскопії. Це дозволяє визначити характер новоутворення, тобто дізнатися, чи має воно ознаки злоякісного, – розповідає Андрій Савченко. – Зразки новоутворень, що підлягають сумніву, ми відправляємо на патогістологічне дослідження. Якщо підтверджується, що воно злоякісне, рекомендуємо звернутися до онкодиспансеру, якщо ж доброякісне – видаляємо.
Водночас лікар наголошує: не варто відкладати візит до спеціаліста та займатися самолікуванням новоутворень, оскільки це може лише зашкодити.
– Як правило, люди звертають менше уваги на новоутворення під шкірою та на закритих одягом частинах тіла. Однак вони завжди потребують огляду фахівця, – зазначає лікар-хірург. – Якщо людина ходить із підшкірним новоутворенням рік чи два, а приходить до фахівця лише тоді, коли воно вже значно збільшене та починає турбувати, перед видаленням завжди будуть необхідні додаткові гістологічні дослідження.
Видалення доброякісних новоутворень: лазером чи хірургічно?
Видаляти кожну родимку на тілі – не обов’язково. Проте якщо новоутворення спричиняє фізичний чи естетичний дискомфорт або ж постійно травмується, краще його позбутися. Зробити це можна одним із найбільш поширених методів – лазером або хірургічно, залежно від виду, розміру та локалізації.
Лазерне видалення новоутворень – найбільш швидкий та безболісний спосіб позбутися його. Так, уся процедура може зайняти до 10 хв.
– У нашому медичному центрі ми маємо лазери, різні за довжиною хвилі та потужності. При лікуванні апарат підбирається відповідно до природи новоутворення, – ділиться Андрій Савченко.
Лікар додає: зазвичай, за допомогою лазера видаляють папіломи, бородавки та невеликі родимки. Натомість великі за розміром та глибокі за розташуванням новоутворення краще й безпечніше видаляти хірургічно. Крім цього, в деяких випадках застосовується комбіноване видалення: хірургічно + лазер. Перед кожною такою процедурою пацієнту проводиться ретельне знеболення.
– Видалення невеликих поверхневих папілом лазером – це достатньо швидкий процес. Лазерний імпульс триває одну десяту секунди, тож можна зробити його без знеболення. Однак остаточне рішення – за пацієнтом. Водночас, коли працюємо з дітьми, робити втручання без знеболення – не можна. Звісно ж, під місцевою анестезією проводимо й хірургічні видалення, – пояснює фахівець “Академії лазерної медицини”.
Як після лазерного, так і хірургічного видалення новоутворень пацієнт не потребує стаціонарного лікування та може відразу відправитися додому. Водночас протягом певного часу він має дотримуватися рекомендацій лікарів або ж 1-2 рази прийти на перев’язку, якщо йдеться про хірургічне втручання.
Як довго триває загоєння після видалення новоутворення?
Зазвичай, після видалення доброякісного новоутворення (залежно від його розмірів, – ред.) місце, де воно розташовувалося, загоюється протягом 7-12 днів. При дотриманні порад лікарів лазерні технології мінімізують можливість утворення рубців та шрамів.
– Після видалення новоутворення ми обов’язково даємо пацієнту пам’ятку з догляду, аби він дотримувався зазначених рекомендацій. Щоправда, інколи людина може нехтувати цим чи додавати до рекомендованого догляду препарати, які хтось їй порадив. У такому випадку рана може довго загоюватися або ж боліти. Не варто робити так, – ділиться Андрій Савченко. – Якщо на 3-4 день після видалення новоутворення пацієнта турбує біль, він має повторно звернутися до лікаря.
Які ще послуги доступні в “Академії лазерної медицини”?
“Академія лазерної медицини” працює в Черкасах більше 10 років. Нині в медичному центрі надають кваліфіковану допомогу за такими напрямками як дерматологія, хірургія, гінекологія, проктологія та пластична хірургія. Спектр послуг включає як діагностику, так і лікування хвороб за допомогою лазерних технологій і хірургічно.
Зокрема, лікарі установи проводять лікування варикозної хвороби нижніх кінцівок, геморою, контрактури Дюпюїтрена, кістозних новоутворень шкіри та підшкірної клітковини, гістероскопію, гістерорезекцію та лікування кіст. Крім цього, тут виконують видалення татуажу та тату й лазерне шліфування за допомогою сучасного фракційного лазера. Окремим напрямом є косметична та естетична хірургія.
Перелік послуг та ціни – тут
Для запису на консультацію звертайтеся за номерами телефону: +38 (073) 016-08-19 або +38 (068) 518-63-18
Адреса: м. Черкаси, вул. Дахнівська, буд. 50/12А
*Реклама