Черкаські медики сім годин оперували пацієнта, попри блекаут

В кардіоцентрі провели операцію під час блекауту

Фото з фейсбуку кардіологічного центру

У Черкаському обласному кардіоцентрі провели надскладну операцію під час аварійних відключень світла 23 листопада.  

Про це інформують на фейсбук-сторінці кардіоцентру.

Хірурги успішно прооперували 58-річного пацієнта. Під час семигодинної операції медики провели заміну частини висхідної аорти та клапана.

“Операція Бенталла є однієї із найскладніших у кардіохірургії. Ще більш складною її зробив раптовий блекаут, що стався на Черкащині внаслідок ворожого обстрілу української енергосистеми”, – зазначають на сторінці медзакладу.

Додають, що операція Бенталла відбувається зі зниженням температури тіла та зупинкою серця. Вимкнення світла сталося лише за 10 хвилин після того, як серце пацієнта запустили.

“Унаслідок аварійного відключення кардіоцентр, як і вся Черкащина, залишився без світла. На те, аби генератор запрацював на повну потужність, знадобилося кілька хвилин. Апарат штучного кровообігу, який підтримував циркуляцію крові в організмі, спочатку перейшов в аварійний режим і почав працювати на власній батареї. Це був дуже хвилюючий момент, який тривав кілька хвилин. Якби наше обладнання було менш сучасним, пацієнт отримав би кардинальні пошкодження в організмі. На щастя, все спрацювало добре”, – розповів головний кардіохірург Олег Журба.

Нині стан пацієнта – в нормі. Кілька наступних днів він перебуватиме у палаті інтенсивної терапії під особливим наглядом медиків.

Нагадаємо, лікарі Черкаського онкодиспансеру також працювали під час блекауту 23 листопада. Вони здійснили дві трансплантації нирок двом реципієнткам майже одночасно в одній операційній.

Нагадаємо, 23 листопада росія вчергове обстріляла критичну інфраструктуру України. Місто Черкаси було знеструмлене.

Також читайте: Черкаські лікарні продовжують надавати невідкладну допомогу пацієнтам під час аварійних відключень електроенергії.

Любите гортати стрічку в інстаграмі? Тоді підписуйтесь на сторінку “18000” і витрачайте час у мережі із користю

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *