Фізична та психологічна реабілітація ветеранів війни, протезування ампутантів та забезпечення інвалідів війни житлом – ці та інші питання було порушено під час зустрічі депутатів від “Слуги Народу” міської, обласної та районних рад Черкащини із нардепом та головою Черкаської обласної організації політпартії Олександром Завітневичем.
Так, депутат Черкаської міськради та інвалід війни Сергій Прядка, зокрема, зауважив, що дедалі більше ветеранів повертається додому і стикається із невирішеними проблемами, які позначаються на якості їхнього життя.
“Дуже важливе питання – забезпечення житлом інвалідів війни 1-2 групи. Я отримав поранення у 2017-ому році і досі не маю власного житла. Моя черга мала настати у цьому році, але розпочалося повномасштабне вторгнення. Так само гостро стоїть питання протезування. Те, чим держава нас забезпечує, не завжди задовольняє потреби. Але ж чим якісніший протез, тим краще ми почуваємося і можемо займатися добрими справами”, – поділився Сергій Прядка.
За словами народного депутата та голови Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександра Завітневича, у бюджеті на 2023-ій рік на реабілітацію ветеранів війни уже закладено 2 мільярди гривень.
“Завдання Міністерства у справах ветеранів та Міністерства оборони залучити до реабілітації якомога більше санаторіїв, а не лише лікарень, які мають фонди, але потребують спеціалістів та відповідного обладнання. Багато таких санаторіїв уже беруть таку ліцензію. МОЗ формуватиме комплексні програми з реабілітації, які охоплюватимуть не лише фізичне відновлення людини, а й психологічне. 2 мільярди гривень у Національної служби здоров’я України вже є”, – запевнив Олександр Завітневич і закликав депутатів співпрацювати у цьому напрямку на всіх рівнях.
Щодо забезпечення військових житлом, то, за словами нардепа, до повномасштабного вторгнення відповідний закон був готовий.
“Коли закінчиться війна, ми повернемося до цього питання і будемо його вирішувати”, – підсумував Олександр Завітневич.
*Реклама