Школа на Черкащині відзначила 150 років із дня заснування (ФОТО)

 

Стара фотографія в школі

Фото: Суспільне

Вознесенська загальноосвітня школа, що на Золотоніщині, 9 грудня відзначила 150 років від дня свого заснування.

Про це розповідає Суспільне.

За цей час школа змінила кілька приміщень, а з 1941 до 1943 через Другу світову війну взагалі не працювала. Нині там навчаються 168 учнів і працюють 40 педагогів.

Учителі створюють історію

Фото: Суспільне

73-річна Марія Кулініч у цій школі пропрацювала 40 років. У її кабінеті від того, що було за її молодості, залишилися лише старі фотографії.

– Багато змінилося з того часу. У цьому кабінеті була кімната бойової слави, у якій ми завжди проводили урочисті лінійки, а тепер зовсім інше, – розповіла вчителька.

Нині там музей історії школи. У ньому зібрали інформацію про вчителів освітнього закладу. Серед них є і портрети випускників, розповіла вихованка Марії Миколаївни, а нині вчителька української Світлана Гончар.

– Вчителі, які відійшли у вічність, писали про це себе ось на листочках – власноручні біографії, – додала Світлана Гончар.

Викладачка Вознесенської школи

Фото: Суспільне

У педагогічному колективі працюють 18 випускників Вознесенської школи – це і є особливість, що самі педагоги вирішили зробити історію школи. Свою історію створює і вчителька початкових класів Юлія Бондаренко.

– Це був мій клас, я сиділа ось тут за останньою партою, перший варіант був мій, – згадала вона.

Навчання в школі

Фото: Суспільне

А нині у її класі читати, рахувати та писати вчаться 16 першокласників. Без школи свого життя, зазначила педагогиня, не уявляє.

– Моя мама також працювала все життя у нашій школі. Як прийшла сюди, так і пропрацювала багато років. І я не уявляла себе більше ніким, лише вчителем. З дитинства гралася у школу, я бачила це життя, – пояснила вона.

Одинадцятикласник Станіслав Савкін родом зі Слов’янська, що на Донеччині. На Черкащині з родиною він опинився через війну.

– Вчусь тут із першого вересня. Я з міста, і думав, що у селі зовсім по-іншому, стереотипне у мене бачення було. Але тут все по-іншому, тут цивілізація, – зазначив він.

Володимир Макаренко

Фото: Суспільне

У Вознесенькій школі є ще один музей – етнографічний, присвячений історії села. Його засновник, вчитель української мови Володимир Макаренко називає ще однією своєю дитиною.

– У 1724 році тут була непомітна вулиця з 15 хаток, у яких жили 19 людей. Так і починалося наше село, – розповів Володимир Макаренко.

Повномасштабна війна внесла свої корективи і у шкільне життя 150-річного закладу. За словами директорки Алли Рідько, попри повномасштабну війну, навчання у його стінах триває.

– Так хочеться, що було знову так, що діти просто сміються, бігають по коридорах, коли не заважають ніякі захисні споруди. За мою педагогічну практику це третій ювілей школи, який ми святкуємо, – зазначила вона.

Діти в школі

Фото: Суспільне

Пані Анна вважає, якщо є школа, є діти – значить, є майбутнє.

Нагадаємо, школяр із Черкас став призером всеукраїнського конкурсу з проєктом гіду для самостійних екскурсій.

Любите гортати стрічку в інстаграмі? Тоді підписуйтесь на сторінку “18000” і витрачайте час у мережі із користю

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *