У Черкасах перейменували понад сотню топонімів: роз’яснення щодо змін у документах

Жителям Черкас пояснили, чи потрібно після перейменування вулиць змінювати прописку, як діяти підприємцям та чи потрібно за це платити. 

Про це інформують у пресслужбі Черкаської міської ради.

Нагадаємо, 22 грудня Черкаська міська рада проголосувала за перейменування 106 топонімів у місті. Відтепер у Черкасах з’являться вулиці Степана Бандери, провулок Княгині Ольги та багато інших. У жителів міста виникла низка питань, які стосуються перейменування, відповіді на них – далі.

Чи потрібно змінювати місце реєстрації, якщо була перейменована вулиця?

Законодавство не передбачає обов’язку вносити подібні відомості, оскільки зміна назви вулиці не є зміною реєстрації місця проживання. Перереєстрацію місця проживання особи можна здійснити під час обміну паспорта чи зміни прізвища, тобто коли виникає безпосередня потреба.

Чи обов’язково вносити зміни до документів на нерухомість?

Документи, що засвідчують право власності на нерухомість, залишаються чинними у випадку зміни назви вулиці, на якій вони розташовані.

У випадку перейменування вулиці, на якій розміщена нерухомість, українським законодавством не передбачена необхідність внесення змін до документа про право власності на нерухоме майно, зокрема свідоцтва про право власності, свідоцтва про право на спадщину, договору купівлі-продажу, дарування тощо.

Водночас за потреби власник майна, щодо якого відбулися зміни, має право звернутися до органу державної реєстрації прав на нерухоме майно із заявою про внесення змін.

Чи потрібно змінювати відомості про Місцеперебування юридичної особи?

Перейменування вулиці, де перебуває юридична особа, передбачає необхідність внесення відповідних змін в установчі документи, змін до відомостей про фізичну особу-підприємця, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, повідомлення банківських установ і контрагентів про зміну реквізитів у чинних договорах, виготовлення нової печатки, бланків тощо.

Водночас законодавство не встановлює граничних термінів для проведення зміни відомостей щодо місця перебування, а отже, суб’єкт господарювання сам може вирішувати, коли необхідно провести реєстрацію змін.

Внесення змін до установчих документів юридичних осіб коштує 810 грн. Для фізичних осіб-підприємців 270 грн.

Чи потрібно змінювати таблички на будинках?

Балансоутримувачі, незалежно від форм власності, зобов’язані слідкувати за тим, щоб житлові будинки мали номерні знаки і покажчики назв вулиць встановлених зразків.

Перелік нових об’єктів топоніміки в місті Черкаси можна переглянути ТУТ.

Оперативні новини від команди “18000” – у нашому телеграм-каналі “Шо там у Черкасах?”

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *