Понад 50 % українців вважають, що московська церква в Україні має бути заборонена

Купол церква

Фото: Главком

78 % опитаних українців вважають, що держава має втрутитися в діяльність УПЦ московського патріархату. Зокрема, 54 % хочуть, щоб ця церква була забороненою в Україні.

Такі результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Також 24 % опитаних виступають за дещо “м’якший” підхід, що не передбачає повної заборони, але передбачає встановлення державного контролю та нагляду. 12 % респондентів вважають, що нічого не варто робити і не варто втручатися у справи УПЦ мп, а розслідувати лише окремі можливі випадки правопорушень.

У всіх регіонах України більшість населення виступають за проактивну позицію держави в питанні діяльності церкви московського патріархату.

Навіть на півдні і сході лише, відповідно – 16 % і 14 %, говорять про невтручання у діяльність мп. Водночас на півдні і сході трохи менше тих, хто виступає за повну заборону – 48 % і 41 %.

Серед російськомовних українців підтримка проактивної позиції влади щодо УПЦ мп хоч і дещо нижча, але також істотна – 68 %. Зокрема, 44 % виступають за повну заборону цієї церкви.

Додамо, опитування впродовж 4-27 грудня 2022 року провів Київський міжнародний інститут соціології. Був застосований метод телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Було опитано 1010 респондентів повнолітніх, що проживають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 2,4% для показників, близьких до 50%. 

Також читайте: Табурець розповів, чому обласні депутати не стали розглядати питання заборони московського патріархату.

Долучайся до телеграм-каналу “Шо там у Черкасах?”. Оперативно повідомляємо про повітряні тривоги і першими повідомимо про нашу перемогу

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *