У Черкасах визначились із форматом надмогильної споруди для полеглих захисників. Майже

У Черкасах завершилась публічна частина обговорення макету надмогильної споруди для загиблих у російсько-українській війні.

Про це повідомляє журналіст “18000”.

Члени родин загиблих воїнів обрали з понад 15 варіантів один, який підтримали 90 % опитаних. Далі вони мають надати письмову згоду. Так чиновники планують уніфікувати всі захоронення героїв, що загинули у російсько-української війні та створити відповідний архітектурний комплекс.

За основу макету було взято ідею козацького хреста, як одного з найдавніших символів українського війська. Саме такий хрест є основою низки військових нагород. Втім запропоновані та публічно представлені зі старту макети були розкритиковані членами родин та, відповідно, доопрацьовані згідно з їхніми побажаннями. Над цим працював департамент архітектури та містобудування Черкаської міської ради, а комунікацію з родинами військових проводили завдяки патронатній  службі міського голови.

Попри принципові зауваження окремих родин загиблих воїнів, більшість присутніх ухвалила за основу варіант, який базується на побажаннях опитаних. Зокрема, він комбінує в собі як елемент козацького хреста, так і традиційну для більшості поховань надмогильну гранітну плиту, на якій може бути вигравіювано зображення полеглого. Графічну частину композиції оформлюватимуть індивідуально. Окрім того, запропонований варіант передбачає розміщення лавочки за бажанням, а також флагштоків.

– Ми робили все, аби відреагувати на всі запити членів родин, і сподіваємося, що змогли врахувати більшість із них, – заявив під час заходу заступник директора департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради Андрій Крилов, який курував відповідний процес.

Надалі затверджений макет буде передано на опрацювання інженерам та проєктантам, які виготовлять вже остаточний проєкт з урахуванням умов на місцевих цвинтарях. Втіленням проєкту займатиметься вже департамент житлово-комунального комплексу. Фінансування розроблення проєкту, виготовлення конструкцій та їхнє встановлення буде здійснено коштом місцевого бюджету.

Наразі члени родин загиблих воїнів мають написати письмову згоду на встановлення затвердженої конструкції.

Як писав “18000“, працівники департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради розробили 11 макетів споруд відповідно до затвердженого опису зразка надмогильної споруди, затвердженого постановою Кабміну. Черкасці мали можливість обрати найкращий варіант.

Оперативні новини від команди “18000” – у нашому телеграм-каналі “Шо там у Черкасах?”


Цей матеріал було підготовлено журналістом ГО «Черкаська інформаційна агенція 18000» у межах проєкту «Медіа та громадянське суспільство задля демократизації та доброго врядування в Євразії», що фінансується Міністерством зовнішніх справ Королівства Норвегії та втілюється Інститутом висвітлення війни та миру. Зміст матеріалу є винятковою відповідальністю ГО «Черкаська інформаційна агенція 18000» i не відображає погляди Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру»

Реклама МХП

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *