Із 1 березня Шполою почне курсувати один додатковий автобус, а затвердження приміських маршрутів поки на паузі.
Про написав у фейсбуці голова Шполянської ТГ Сергій Кравченко.
“Наразі маємо перевантажені пасажирами автобусні рейси (в час пік) по місту Шпола, а населені пункти громади взагалі лишились без приміського сполучення”, – написав Сергій Кравченко.
Голова громади, посилаючись на слова перевізника Віктора Сушка, пояснив, що при затвердженні приміських маршрутів існують декілька проблем, пов’язаних зі здорожчанням палива, відсутністю кадрів, нестачею транспортних засобів, а саме автобусів, які частково вилучені на потреби ЗСУ, а також відсутністю достатньої кількості пасажирів, які користуються послугами приміських маршрутів.
“З одного боку скаржаться люди пільгових категорій, яким доводиться платити кошти, щоб дістатися до міста, а з іншого боку офіційному перевізнику не вигідні «пусті рейси», які призводять до збитковості. Внаслідок чого перевізник припинив угоду для приміських сполучень”, – написав Сергій Кравченко.
За його словами, за результатами двох конкурсів, не було подано жодної конкурсної пропозиції перевізником-претендентом, тому було створено робочу групу з питань можливості створення на базі Шполянської міської ОТГ комунального підприємства з надання послуг пасажирських перевезень в межах громади. До неї ввійдуть керівники комунальних закладів та інші галузеві спеціалісти.
“Ця робоча група вивчить механізм утворення, а також проаналізує фінансову можливість функціонування такого комунального підприємства. Перші напрацювання та проєкти будуть винесені до розгляду депутатів на найближчих сесіях міської ради, – зауважив Сергій Кравченко. – Однією з перешкод, з якою ми можемо зіткнутися при створенні такого підприємства — є фінансування, адже зараз діє Постанова КМУ № 590, яка визначає порядок витрат (асигнувань) бюджетних коштів в особливому режимі, в умовах воєнного стану”.
Також читайте: У Черкасах “зайці” виходять із тролейбусів, коли бачать контролерів.
Усі актуальні новини Черкас та області за сьогодні – у вайбер-каналі “18000”. Підписуйся, аби не пропустити!