Розлука з рідними, страх гучних звуків, переїзд: проблеми українських дітей під час війни (опитування)

Діти під час війни

Фото: getty images

60% українських дітей були свідками або учасниками тих, чи інших подій, пов’язаних з війною.

Такі результати опитування, проведеного Соціологічною групою “Рейтинг”.

Найчастіше діти, за словами опитаних матерів, стали учасниками таких подій, що можуть їх травмувати:

  • розлука з рідними та близькими (28%);
  • переїзд в інший регіон країни (25%);
  • обстріли та бомбардування (24%);
  • тривале перебування у холодному приміщенні (17%).

Переїжджали за кордон – 11%, перебували в окупації – 8%, були свідком смерті рідних або близьких – 6%, втратили житло – 5%, зазнали голоду та відсутності води – 5%.

41% опитаних матерів дітей зазначили, що серед їхніх близьких родичів є ті, хто служать на війні.

Також серед факторів, які можуть викликати у дітей травматичні психологічні стани, матері найчастіше фіксували страх перед гучними звуками, особливо це стосується найменших дітей до 9 років. Частіше йшлось про дратівливість та апатію, байдужість до навчання і минулих захоплень – більш поширені ці прояви у дітей середнього та старшого шкільного віку.

Такі ознаки тривожних станів як страх перед майбутнім, проблеми зі сном, кошмари, проблеми з пам’яттю та концентрацією частіше фіксували в дітей старшого віку (16-17 років). Крім того, частою проблемою є спалахи гніву, агресії в усіх дітей.

87% матерів зазначили, що їхні діти не потребують психологічної підтримки або допомоги, 13% – заначили, що потребують (найчастіше це діти внутрішньо переміщених осіб та тих, хто переїжджав але вже повернувся, матері дітей середнього та старшого шкільного віку).

Водночас лише 5% матерів зверталися за останні три місяці за психологічною допомогою для дитини, 93% з них змогли її отримати через персональний візит до психолога (78%), консультацію онлайн (18%) або телефоном (7%).

Додамо, опитування проведене на замовлення проєкту “Дій для дітей України”. Аудиторія: матері дітей віком 3-17 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв’язок. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2.2%. Терміни проведення: 27 січня – 1 лютого 2023 року. 

Також читайте: Черкаський військовий чекає, доки загояться його рани, щоб знову приближати перемогу.

Перевірена оперативна інформація про ситуацію в Черкасах та Україні. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *