42 % українців не проти, аби в школах викладали російську мову

42 % опитаних українців вважають, що в україномовних школах мають вивчати російську мову. Водночас протилежну думку мають 52 % українців.

Такі результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

Ще в 2019 році всього 8 % українців вважали, що взагалі не варто вивчати російську мову в школах, водночас зараз таких людей – 52 %.

В опитуванні йдеться, що попри те, що 42 % підтримують збереження вивчення російської мови в певному обсязі, відбулися значні внутрішні зміни в сторону зниження часу, який мають відводити на вивчення російської мови.

Фото: КМІС

Із зазначених 42 % переважна більшість – 33 % (або майже 80 % цієї категорії громадян) – хотіли б, щоб російській мові відводили стільки ж або менше часу, ніж іншим іноземним мовам.

У всіх регіонах України, де тривало опитування, простежується значний ріст тих, хто вважає, що російську мова взагалі не варто вивчати. Наприклад, на Заході таких було лише 22 % в 2019 році, а зараз – 64 %. Водночас більш симптоматичним є ріст на Півдні і Сході. На Півдні лише 1 % вважав у 2019 році, що російську мову не варто вивчати, а зараз – практично половина населення (49 %). На Сході ніхто з респондентів опитування 2019 року не виступив за виключення російської мови з навчання в школах, а зараз таких – 30 %.

Фото: КМІС

Утім, навіть на Півдні і Сході серед тих, хто зараз підтримує збереження вивчення російської мови, абсолютна більшість виступають за обсяг, який не буде перевищувати обсяг вивчення інших іноземних мов.

Додамо, опитування провів упродовж 14-22 лютого 2023 року Київський міжнародний інститут соціології методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Було опитано 1017 респондентів, що проживають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Опитували дорослих громадян України, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року). До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року (АР Крим, м. Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей), а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали закордон після 24 лютого 2022 року.

За звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 3,4 % для показників, близьких до 50%, 3,0% для показників. 

Нагадаємо, у Черкасах обрали культурні проєкти, які реалізують завдяки грантам.

Відеоісторії про черкащан, добірки корисностей та залаштунки життя команди “18000” – підписуйся на наш інстаграм

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *