Наприкінці січня департамент архітектури та містобудування Черкаської міської ради не зміг з першої спроби продати ділянку, площею майже у гектар, під будівництво промислових об’єктів у районі Хімселища. Тоді не знайшлось охочих. Тепер для цієї ділянки спробують знайти орендаря, а у договір оренди зашивають сумнівний пункт.
Відповідний проєкт рішення опублікували на сайті міської ради.
У січня поточного року були оголошені торги і викупу права власності на земельну ділянку по провулку Комунальному (нині провулок Амет-Хана Султана). Стартова ціна ділянки була визначена у сумі 1,8 млн гривень. Оцінку на замовлення департаменту архітектури та містобудування проводило товариство “Землеустрій та оцінка”, що фактично є монополістом із надання подібних послуг чиновникам міської ради. Оцінка проводилась методом зіставлення, тобто порівняння вартості п’яти схожих ділянок. Разом з тим, віднайти покупця для цієї ділянки за такі кошти не вдалося.
Після того, як торги не відбуваються, переважно здійснюють повторне оголошення продажу земельної ділянки із можливим зменшенням ціни. Але у ситуації із цією ділянкою департаментом архітектури та містобудування Черкаської міської ради підготував проєкт рішення про передачу ділянки в оренду, і пошук для неї орендаря в рамках проведення електронного аукціону. Стартова ціна оренди ділянки у такому випадку складатиме 3% від її нормативно-грошової оцінки. Термін оренди – 49 років. Подібне рішення ще мають підтримати депутати міської ради.
Договір оренди, запропонований для затвердження депутатам, містить пункт про те, що його дія припиняється у випадку переходу права власності на будівлю чи споруду, розміщену на цій ділянці.
На практиці, орендарі можуть використовувати цей пункт для мінімізації власних витрат на орендні платежі. Він не відповідає чинній редакції Закону “Про оренду землі”, відповідні зміни до якого були внесені вкінці 2021 року.
Схожий пункт присутній у договорі оренди земельної ділянки по вулиці Героїв Дніпра, де орендар замість будинку почав будувати трансформатор, що може свідчити про спробу уникнути майбутніх виплат до бюджету або мінімізувати їх.
Деталі цієї схеми читайте у матеріалі 18000, “На Митниці замість багатоповерхівки будують будиночок для охорони та трансформатор. Чергова схема?”
***
Цей матеріал було підготовлено журналістом ГО «Черкаська інформаційна агенція 18000» у межах проєкту «Медіа та громадянське суспільство задля демократизації та доброго врядування в Євразії», що фінансується Міністерством зовнішніх справ Королівства Норвегії та втілюється Інститутом висвітлення війни та миру. Зміст матеріалу є винятковою відповідальністю ГО «Черкаська інформаційна агенція 18000» i не відображає погляди Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру»
Оперативні новини від команди “18000” – у нашому телеграм-каналі “Шо там у Черкасах?”