Cуд виправдав підрядника, який встелив не той асфальт з використанням фіктивної “прокладки”

10 березня Монастирищенський районний суд виніс вирок у справі столичного підрядника, якого обвинувачували у заволодінні бюджетних коштів. Серед доказів правоохоронців були невідповідність асфальтної суміші, а також використання ймовірного конвертаційного центру задля отримання готівки.

 Відповідна інформація міститься у реєстрі судових рішень, пише “18000”.

Як вбачається із ухвали суду, обвинувачений, будучи керівником підрядної організації “Техдорбуд” взяв участь у публічній закупівлі робіт із капітального ремонту вулиці Заводської у місті Жашків, яку оголосили місцеві чиновники у 2018 році. В результаті торгів його компанія здобула перемогу та почала виконання робіт загальною вартістю у понад 3,5 млн гривень.

Проєктною документацією було передбачено використання під час ремонту дорожнього полотна асфальтобетонних сумішей типу А марки 1 та типу Б марки 1. До виконання підряду була залучена компанія-посередник “Амарілус”, що, за версією слідства, має ознаки фіктивності. Ця компанія надавала товариству обвинуваченого транспортні послуги, а також перепродувала асфальтобетонну суміш, яку відповідно до документів купувала у компанії матері обвинуваченого. 

Відповідно до висновків судової будівельно-технічної експертизи, по факту виконання робіт встановлено невідповідності обсягу виконаних робіт задокументованим показникам, а також порушення вимог стосовно якості асфальтобетонної суміші. За версією слідства, обвинувачений був обізнаний про це, втім отримав всі належні йому за договором підряду кошти. Крім того, отримавши кошти за виконання договору підряду на рахунки товариства, він переказав їх на власний картковий рахунок та у подальшому зняв, конвертувавши у готівку. Такі дії підрядника могли завдати збитків місцевому бюджету у понад 2,3 млн гривень.

Утім свою провину чоловік не визнав. Він зазначив, що асфальт купував у підрядної організації та претензій до якості не було. З представниками цієї компанії він спілкувався по телефону або ж зустрічався на парковках. Кошти ж він перерахував собі на картковий рахунок виключно для того, аби терміново розрахуватися саме з цією організацією за надані йому субпідрядні послуги та матеріали. 

З боку замовників, а саме місцевих чиновників, які виступали як свідки у цій справі, претензій до робіт, виконаних обвинуваченим та його компанією, а також їхньої якості, не було. 

Інженер технічного нагляду, який відповідав за дотримання підрядником проєктної докумнетації, також повідомив, що зауважень до їх обсягу та якості він не мав, все нібито виконувалось відповідно до умов угоди. Керни, які брали правоохоронці для визначення якості матеріалів, виймалися з дорожнього полотна у “найтоншому” місці, за версією інженера.

Також як свідок була залучена нібито власниця компанії субпідрядника “Амарілус”, яка про власний актив дізналась від правоохоронців. Жодних документів із обвинуваченим вона особисто не підписувала і їй про це нічого невідомо. Хто робив це все від її імені, вона також не знала.

Вивчивши матеріали справи, суд визнав недопустимим ключовий доказ сторони обвинувачення, а саме результати експертизи. Причинами такого рішення стало нібито недотримання з боку правоохоронців усіх вимог до проведення відповідних дій та відбирання проб. Інших доказів невідповідності виконаних робіт умовам договору і відповідно заволодінням коштів місцевого бюджету надано, за версією суду, не було.

Претензії стосовно можливого ухилення від сплати податків та співпрацю із компанією, що мала ознаки фіктивності, суд розглядати не став, оскільки це виходить за межі поданого до суду обвинувачення.

Враховуючи це, суд повністю виправдав підрядника та визнав його невинуватим у вчиненні інкримінованого йому злочину. Відповідне рішення може бути оскаржене в апеляційній інстанції. 

Як повідомляв “18000”, компанія, якій за туалетною схемою віддали два гектари землі, не платить за її оренду.

Оперативні новини від команди “18000” – у нашому телеграм-каналі “Шо там у Черкасах?”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
2 Коментарі
  1. Крадуть все що можливо ,а судді в долі,

  2. Судді не тільки в долі, а ще й сосуть в них!

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *