Придніпровський районний суд міста Черкаси закрив провадження про притягнення прокурора Черкаської обласної прокуратури Дмитра Чустрака до адміністративної відповідальності через відсутність у його діях складу адміністративного правопорушення. Правоохоронці підозрювали його у керуванні авто напідпитку.
Відповідна інформація міститься у реєстрі судових рішень.
Відповідно до матеріалів справи, що надійшла на розгляд суду, Дмитра Чустрака, нині прокурора спеціалізованої екологічної прокуратури, правоохоронці зупинили ввечері 11 лютого 2022 року. Він був за кермом автівки «Toyota Prado». Підставою для зупинки стало нібито порушення з боку прокурора, а саме пересічення ним суцільної прямої лінії.
Водночас уже після зупинки та спілкування із Чустраком поліцейські виявили у нього ознаки сп’яніння: запах алкоголю з порожнини рота, нестійка хода, почервоніння шкіри обличчя. У результаті вони запропонували водію пройти тест за допомогою приладу “Драгер”. Він відмовився, після чого чоловіка було доставлено до спеціалізованого лікарського закладу.
Уже тут лікарка запропонувала чоловіку пройти медичний огляд та здати тест на сп’яніння за допомогою приладу “Алконт”, втім Чустрак також відмовився від цього, зазначивши, що бажає здати сечу. Лікарка відмовила прокурору, зазначивши, що виключно вона має визначати форму, у якій триватиме обстеження. Після цього було задокументовано факт відмови у проходженні обстеження прокурора та складено відповідний протокол, що направили до суду.
У суді захист прокурора, ще один відомий у регіоні екс-прокурор Михайло Буджерак, судимий за злочини проти учасників Революції гідності, переконував, що поліцейські нібито не мали права зупиняти його підзахисного, оскільки він нічого не порушував. Крім того, захист і сам прокурор наполягали на тому, що ніхто не відмовлявся від проходження обстеження, а просто бажали відразу здати сечу, що їм не дозволила зробити лікарка.
Вивчивши матеріали справи та покази свідків, суддя Придніпровського суду дійшла висновку, що у прокурора на момент затримання не було ознак сп’яніння. Це вона визначила візуально із боді-камер поліцейського. Чустрак говорив чітко та впевнено, хода не була порушена. Втім суддя не змогла визначити виключно наявність або відсутність запаху з роту.
Вивчаючи події у медичному закладі, суддя визначила, що прокурор нібито справді не відмовлявся від проходження медогляду, а категорично наполягав на тому, аби йому дали можливість здати саме сечу, що зроблено не було. Відповідно, ознак правопорушення, за яким складено відповідний протокол з боку Чустрака, також немає.
Зважаючи на це, суддя закрила справу та повернула прокурору посвідчення водія.
Зазначимо, що це друга за короткий термін скандальна історія, в якій опинився Чустрак. Так влітку минулого року Чустрак скоїв ДТП, внаслідок чого було пошкоджено комунальне майно. Під час спілкування із правоохоронцями, які прибули на місце події, у нього було виявлено ознаки сп’яніння, але адміністративної відповідальності тоді він також уник, а вину у ДТП намагався “списати” на свого пса. Його покарали “дисциплінарно”. Невдовзі після цього інциденту Чустрак був звільнений з посади заступника керівника обласної прокуратури та переведений до спеціалізованої екологічної прокуратури, де нині й працює. Крім нього, посаду покинув і його тодішній безпосередній керівник Дмитро Пархоменко.
Також читайте: У ДТП загинув черкаський патрульний.
Єдині, хто публікує імена колаборантів та корупціонерів. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”
Суддя на око визначила,що прокурор тверезий.Цирк на дроті.
Сколько он крови людям попортил своими отписками… Областную и окружную прокуратуру можно сравнить только с гнойником…