“Мова і війна”: у Черкасах відбулася науково-практична конференція

Науково-практична конференція «Мова і війна» відбулася 17 та 18 травня у Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького. До обговорення мовних викликів сьогодення долучилося 132 науковців і викладачів з різних міст.

Про це повідомила пресслужба Черкаської міської ради.

До наукової дискусії долучилися представники із Києва, Черкас, Умані, Полтави, Вінниці, Рівного, Луцька, Львова, Мукачевого, Берегового, Хмельницького, Кропивницького, Херсону, Запоріжжя, Дніпра, Житомира та Харкова.

Ректор ЧНУ імені Богдана Хмельницького Олександр Черевко під час відкриття конференції наголосив: українська мова – важливий маркер національної державності та національної ідентичності.

– Воєнний стан спонукає до розмірковування кожного про свій особистий внесок у нашу спільну Перемогу. Наш фронт – освітньо-науковий. Нашими головними завданнями є якнайповніше дослідження функціювання української мови як державнообʼєднавчого феномену, потужного засобу утвердження державності в контексті війни, мови як зброї спротиву, – зауважив Олександр Черевко.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь завітав з робочим візитом до Черкас. Він виступив на науково-практичній конференції із доповіддю про державну мову на деокупованих територіях як невіддільний атрибут конституційного ладу. Та підкреслив важливість відстоювати українське слово.

– На дев’ятому році російсько-української війни українська мова справді потребує захисту. Громадяни України мають право здобувати освіту українською мовою, чути очільників, які представляють органи державної влади, державною мовою, бути захищеними в судах українською мовою та в інших правоохоронних структурах. Українською мовою обслуговуватися в супермаркетах, у лікарнях, подавати заявку до відділу комплектації і вступати до Збройних сил України або підрозділів територіальної оборони, – зазначив Тарас Кремінь.

Під час свого візиту до Черкас Тарас Кремінь також відвідав колегіум «Берегиня». Там він завітав на відкритий урок української мови до учнів 5-ого класу.

Читайте також: Зеленського закликали звільнити книжкову галузь від продукції держави-агресора.

Відеоісторії про черкащан, добірки корисностей та залаштунки життя команди “18000” – підписуйся на наш інстаграм.

 

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

По темі

    коментарі

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *