На Черкащині водолази вже обстежили 15 із 35 визначених місць масового відпочинку. Такі роботи здійснюють щороку перед та на початку купального сезону.
Про це розповідає Суспільне.
Водолаз Олександр Шеремет під час обстеження водойми на Чигиринщині, розповів, що занурення відбувається у захисному костюмі та спеціальному обладнанні.
На обстеження одного місця потрібно півтори години. Може знадобитись більше часу, якщо у водоймі є водорості. Найчастіше у невеликих водоймах знаходять скляні пляшки.
– У загальному в Чигирині 10 пляжів. Якщо не пройшло очищення дна, то заборонено купатися і пляж не відкриється, – пояснив водолазного відділення Олександр Перевізник.
Аби побачити з висоти небезпечні місця, над водоймою підіймають квадрокоптер.
– Таким чином допомагаємо нашим водолазам знаходити якісь небезпечні об’єкти на воді. Ми їх інформуємо і потім вони їх вже забирають, – розповів провідний інспектор відділу планування заходів запобігання надзвичайних ситуацій Вадим Горобець.
За словами речниці головного управління держслужби з надзвичайних ситуацій Юлії Норовкової, купатися рекомендують лише в тих місцях, які визначені владою і які пройшли всі обстеження.
– Водолази обстежують місця масового відпочинку людей за зверненнями органів місцевої влади, виконавчої влади, а також балансоутримувачів. І після того, як водолази здійснюють обстеження видається спеціальний документ, і ми можемо вважати, що місце для відпочинку є безпечним. Але не варто забувати, що це все ж таки вода, є течія і течією може приносити брухт і якесь інше сміття, – сказала речниця.
Також читайте: Якою може стати черкаська набережна: концепція, гроші та деталі розбудови.
Оперативна інформація про Черкаси та область. Підписуйся на вайбер-канал “18000”