Черкаська обласна рада спрямувала 14,6 млн гривень на допомогу кардіоцентру

Депутати Черкаської обласної ради ознайомилися із роботою обласного кардіологічного центру.

За словами голови обласної ради Анатолія Підгорного, така комунікація важлива для обранців, аби краще розуміти реальні запити медзакладів.

Лише цього року на допомогу кардіоцентру Черкаська облрада спрямувала 14,6 мільйона гривень. За ці кошти медики придбали електрокардіограф, консоль для кріоабляції, ультразвукову діагностичну систему, інфузійні насоси, а також інше обладнання. Крім того, медзаклад оновив лікарняні ліжка.

Під час візиту депутати оглянули операційні, блок реанімації, а також умови, в яких пацієнти перебувають у стаціонарі.

– Така кількість депутатів, 15 із 64, свідчить про неабиякий інтерес і небайдужість до тих процесів, які відбуваються у житті кардіологічного центру, – зазначив голова Черкаської обласної ради Анатолій Підгорний. – Приємно бачити, що в кардіологічного центру є нові здобутки. Головне – це позитивна динаміка і наближення медичної послуги до пацієнта, своєчасність та професійність. Яке б ми обладнання не закуповували, без якісного колективу, професійних кадрів, досвідчених лікарів, обладнання саме не лікує.

За словами головного лікаря Черкаського обласного кардіологічного центру Світлани Журби, на сьогодні медики закладу лікують усі серцево-судинні патології. Це головний заклад області, який лікує інфаркти. 

– Немає такої патології, яку би ми не лікували в кардіоцентрі. Але є пріоритети, серед таких – лікування інфарктів. 1025 таких хворих ми пролікували минулого року. Летальність під час таких операцій склала 7,8 %, а це краще, ніж національний та обласний показник, – зазначила Світлана Василівна.

Вона також зазначила, що минулого року було впроваджено 31 нову методику обстеження та лікування пацієнтів. На 2023 рік заплановано впровадження ще 32 галузевих нововведень.

Також лікарка подякувала депутатам за системну підтримку.

– Дякуємо, що ви завжди разом із нами, а отже, і разом із нашими пацієнтами. Сподіваємося на подальшу співпрацю, – сказала Світлана Журба.

За словами завідувача відділення серцево-судинної хірургії Олега Журби, за весь період у кардіологічному центрі провели вже близько 15 тис. операцій, 3500 із яких – на відкритому серці. Черкаський кардіоцентр – єдиний заклад області, який проводить трансплантацію серця.

– Нині ми маємо в листі очікування біля 20 пацієнтів. Гостро стоїть питання щодо констатації смерті мозку. В середньому пацієнтам, які чекають на донорське серце, 40-50 років. Це люди, які мають дуже погані перспективи без операції. Технічно ці операції легше, ніж патологія аорти, але організаційно складні, – зазначив Олег Журба.

*Реклама

Як повідомляв “18000”, у Черкаському обласному кардіоцентрі встановили комп’ютерний томограф. Нині очікують дозвіл на те, щоб його ввімкнути.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *