Із 1 вересня українці відзначатимуть всі нерухомі свята за новим церковним стилем. Вони змістяться на 13 днів назад.
Про це пише “Українська правда”.
Православна церква України затвердила перехід на новий стиль за новоюліанським календарем. Однією з причин було те, що через деякий час, наприклад, свято Різдва Христового, припадало б на час приготування до Великого посту і навіть на сам піст.
– Звичайно, що в суспільстві люди бачать перехід з певним забарвленням відходу від “русского міра”. На мою думку, частково так і є, повномасштабна війна пришвидшила ці процеси. Тому можна говорити і про духовну деокупацію України, – зазначив представник пресслужби ПЦУ протоієрей Михайло Омелян.
Щоб нагадати парафіянам про перехід, священнослужителі згадують про це під час богослужіння в храмах. Наголошують, що відзначають певну подію, а не дату.
Через те, що дата всіх нерухомих свят зміщується на 13 днів, у 2023 році деякі з них будуть пропущені. Зокрема, це Усікновення глави Івана Предтечі (Хрестителя). За юліанським календарем його раніше щороку відзначали 11 вересня. Щодо решти свят, то всі вони зберігаються, просто вірянам потрібно починати звикати до їх відзначення в інші дні.
Нагадаємо, відтепер Святителя Миколая чудотворця відзначатимуть 6 грудня, Різдво Христове припадатиме на 25 грудня, Хрещення Господнє на 6 січня, Благовіщення Пресвятої Богородиці – 25 березня, Успіння Пресвятої Богородиці – 15 серпня.
Великдень у 2024 році святкуватимуть 5 травня. Через те, що це рухоме свято, то його дата не пов’язана з переходом на новий стиль.
Нагадаємо, черкаські церкви ПЦУ переходитимуть на новий стиль поступово.
Також читайте: Храм святих рівноапостольних Кирила і Мефодія ПЦУ в Черкасах уже перейшов на новий стиль.
Усі актуальні новини Черкас та області за сьогодні – у вайбер-каналі “18000”. Підписуйся, аби не пропустити!
в св’ята гріх працювати , св’ята перенесли то в цей день вже можна працювати.а може попів перенести і вернутися до віри Української?