Айтівці з Master of Code Global запустили нову функцію у безоплатному сервісі UA Anti Spam Bot — автоматичне блокування лайливих слів у коментарях Telegram-каналів і груп.
Бот блокуватиме всі неввічливі, непристойні, вульгарні та лайливі вислови.
Про це повідомляє пресслужба компанії.
Під час розробки нової функції айтівці консультувалися з культурологинею, яка досліджує прояви сучасної культури, Ларисою Осадчою.
Команда UA Anti Spam Bot врахувала рекомендації державних інституцій щодо особливостей комунікацій під час повномасштабної війни.
Зокрема, секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов заявляв, що не варто називати окупантів «русня» чи «свинособака», адже таким чином українці розмивають образ ворога. Краще не підміняти суть, а прямо називати зло за ім’ям: «рускій», «росіянин», «росія» — вбив, напав, пограбував, зґвалтував, зруйнував, збрехав. Тому «русня», «свинособака» та інша лайка в бік росіян також блокуватиметься ботом.
Єдине виключення щодо блокування лайки — культова фраза «Рускій воєнний корабль, іді нах*й».
Ця крилата фраза стала загальнонаціональним надбанням, гаслом війни. Цю фразу бот розглядає як легалізовану державою та медіа лайку і не буде видаляти в коментарях Telegram-каналів і груп.
Бот автоматично видалятиме антисемітську лайку.
Окремий пласт лайки в коментарях, яку «не пропустить» бот — це лайка, пов’язана з національною та релігійною нетолерантністю та дискримінацією, зокрема, неприязним або ворожим ставленням до євреїв. Символічно, що ця можливість з’явилася напередодні єврейського Нового року Рош га-Шана, що відзначається 15-17 вересня.
– Лайка завжди була, є і буде. Це частина культури етносу та «живої» мови. Чого тільки вартує творчість Леся Подерев’янського. Ба більше, така лексика виконує психологічну функцію — людина викидає свої негативні емоції, що убезпечує її від зриву, – говорить автор ідеї та розробник UA Anti Spam Bot Дмитро Вакуленко. – Тому наша місія — не табуювати лайку, а створити умови для конструктивного та нетоксичного спілкування, без образи гідності, у коментарях Telegram-каналів і груп. Адміністратори спільнот зможуть активувати функцію за бажанням, якщо вважатимуть це потрібним. Наприклад, для зменшення потоку лайки або усунення надмірної грубості.
Що ще може UA Anti Spam Bot?
Крім автоматичного видалення лайливої лексики, бот може:
- боротися зі шкідливими коментарями, що загрожують здоров’ю наших громадян і військовослужбовців: переміщення ЗСУ, локації «прильотів», блокпости та інше;
- блокувати шахрайські коментарі, збори, несправжню допомогу від організацій;
- блокувати коментарі з відвертим характером та дорослим контентом (18+);
- блокувати коментарі російською мовою;
- блокувати коментарі про контрнаступ ЗСУ і сил оборони.
Про UA Anti Spam Bot
Це безоплатний інструмент, який полегшує адміністрування Telegram-каналів і груп під час повномасштабної війни.
Бот розробила на початку вторгнення Росії черкаська IT-компанія Master of Code Global.
Код бота є у відкритому доступі на вебсервісі для спільної розробки програмного забезпечення GitHub.
Міністерство цифрової трансформації України додавало бот у добірку корисних сервісів для інформаційної боротьби з ворогом. Також про бот розповідав Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.
Щоб UA Anti Spam Bot запрацював у коментарях Telegram-каналів або груп, необхідно додати бота в чат і зробити його адміністратором. Відео з інструкцією можна переглянути за посиланням.
Нині UA Anti Spam Bot увімкнений адміністраторами понад 2300 українських Telegram-груп і каналів.
Як повідомляв “18000”, IT-компанія Master of Code Global, представлена в Україні офісами в Києві та Черкасах, запустила 9-й сезон навчання в освітньому благодійному проєкту Masters Academy.
Розслідування, моніторинг судових справ та оперативна інформація про найбільш резонансні новини Черкас. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”
Дауны редкие сами говорят мат блокировать а корабль не мат там мат полный такое нельзя говорить