59 % опитаних українців вважають, що в країні дійсно є спроби боротися з корупцією та позитивні зрушення. Водночас 34 % думають, що останні справи свідчать про “безнадійну корумпованість України.
Такі результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.
Узимку 2022-2023 років КМІС проводив опитування “Долучайся!”, де запитували респондентів, наскільки ефективно органи влади України ведуть боротьбу з корупцією.
“Якщо в 2018 році 25 % відповідали “скоріше ефективно”, то взимку 2022-2023 року – 50 %. Тому ми можемо обережно припускати, що зараз думки українців щодо боротьби з корупцією більш оптимістичні, ніж були до широкомасштабного вторгнення і порівняно з тим, що було до Революції Гідності”, – зазначають дослідники.
Із заходу на схід стає менше тих, хто вважає, що в Україні дійсно є спроби боротися з корупцією. Так, на Заході 65 % вважають, що боротьба є проти 32 %, які, навпаки, вважають Україну “безнадійно корумпованою”. У Центрі співвідношення 60 % проти 34 %, на півдні – уже 53 % проти 40 %. На Сході дещо більше тих, хто негативно оцінює ситуацію – 49 % проти 45 %, які вважають, що боротьба з корупцією є.
Додамо, всеукраїнське опитування громадської думки “Омнібус” тривало упродовж 29 вересня-9 жовтня 2023 року. Його провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Було опитано 1010 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України.
Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 3,4 % для показників, близьких до 50 %, 3,0 % для показників, близьких до 25 %, 2,1 % – для показників, близьких до 10 %, 1,5 % – для показників, близьких до 5 %.
“18000” проводить опитування аудиторії, щоб стати цікавішими і кориснішими для вас. Воно є анонімним і займе близько п’яти хвилин вашого часу. Заповнити анкету