Цього року для черкасців працювали лише 55 % приймалень депутатів Черкаської міської ради. Минулого року цей показник становив 50 %.
Такі результати моніторингу, презентованого в медіацентрі “18000” головою Черкаського КВУ Максимом Михликом та експертом із моніторингу проєкту “Атестація депутатів місцевих рад” Володимиром Феофіловим.
Дослідження охопило 38 приймалень черкаських депутатів. Реально ж здійснювали прийом виборців у 21 приймальні. Водночас під час моніторингу не вдалося підтвердити прийом виборців 17 депутатами. Їхні приймальні були зачинені, або на місці не було осіб, які мають здійснювати прийом громадян.
– Представники Комітету виборців України зі студентами ЧДТУ відвідували приймальні. Візити відбувалися раптово, без попередження депутатів. Відповідно, можна було побачити, хто з них був на місці, хто справді проводив прийоми, – розповів експерт із моніторингу проєкту “Атестація депутатів місцевих рад” Володимир Феофілов.
Згідно з моніторингом усі приймальні працюють офлайн, а особистий прийом майже завжди відбувається відповідно до оприлюдненої адреси та графіку прийому громадян.
Абсолютна більшість депутатів 81 % приймає без попереднього запису. За попереднім записом прийом здійснюють троє депутатів із фракції “Голос” – Євпак Віктор, Друмашко Володимир та Шмиголь Сергій.
– Їхня приймальня розміщена у багатоквартирному будинку, тобто технічно немає можливості потрапити на прийом без попередньої домовленості. Записатися можна за телефоном, який депутати оприлюднили на сайті міськради, – додав Володимир Феофілов.
Приблизно 62 % приймалень відвідують від 5 до 10 виборців за прийом, 38 % депутатів приймають від 10 до 15 громадян.
Відповідно до результатів дослідження, всі депутати отримують звернення, що стосуються прохання про матеріальну допомогу. 38 % громадян звертаються з питаннями по ЖКГ та благоустрою. Також 38 % турбують проблеми транспорту та дорожнього господарства. З питань отримання гуманітарної допомоги і питань тарифів звернулося по 19 % громадян.
Під час моніторингу виявлено, що лише 11 приймалень мають інформаційну табличку про прийом громадян. Також інформація щодо проведення прийому 95 % депутатами розміщена на сайті Черкаської міської ради. Тільки один депутат розмістив інформацію щодо діяльності приймальні на дошках оголошень багатоквартирних будинків на своєму окрузі.
Додамо, моніторинг тривав із 1 вересня до 31 жовтня. Перевіряли прийоми виборців особисто представники Комітету виборців України. Якщо протягом першого моніторингового візиту не вдавалося підтвердити проведення прийому виборців, здійснювалась, як мінімум, одна додаткова перевірка.
Критеріями для оцінки відповідної діяльності місцевих депутатів були:
- оприлюднення повної та актуальної інформації про місце і час проведення прийому, а також контактних відомостей, для здійснення зв’язку з депутатом;
- здійснення регулярного особистого прийому виборців не рідше, ніж один раз на місяць відповідно до встановленого графіку проведення прийому.
Моніторинг не охоплював діяльність представників фракції ОПЗЖ, які склали свої повноваження – Ярослава Левицького та Олега Кашка, а також Олександра Замирайла та Юлії Погостінської, які стали позафракційними. Крім того, не охоплено діяльність депутатів, які служать у ЗСУ.
Також читайте: “У нас є низка депутатів, яким буде висунуто імператив”, – інтерв’ю із заступником голови Черкаської облради Романом Сущенком.
Долучайся до мегазбору “18000” і Хамази та збирай з нами 3 мільйони на подарунки захисникам. Відправляй свій важливий донат на банку.
А какой смысл идти к этим ворам? Они все равно денег не дадут ну 200грн может быть