Черкаська міська рада проголосувала за прийняття на баланс модульних укриттів.
За таке рішення щойно проголосували 28 депутатів на позачерговому засіданні.
Під час розгляду проєкту рішення депутат міськради Сергій Шмиголь поцікавився, чому укриття передають на баланс міста лише зараз, адже ОВА зверталася щодо цього ще у листопаді минулого року.
Як повідомив заступник управління цивільного захисту Володимир Лобода, попри листи, укриття не були готові для використання.
– Вони зверталися, щоб ми готувалися, але там були нюанси, – сказав Лобода.
Така відповідь обурила депутата міськради Геннадія Шевченка.
– Вони не були готові, ви нормально поясніть, ви там що жуєте на роботі, поясніть хоча б. Листи строчити вони можуть кожен день по 10 штук. А нам щодня пишуть люди, чому не працюють укриття. Треба пояснювати людям, люди не розуміють, думають, що це в нас затримка, – обурився Шевченко.
Натомість депутат міськради Павло Карась зазначив, що до укриттів були відсутні сертифікати, які засвідчують їхню якість.
– Укриття фізично були. Але також має бути сертифікат, який визначає, що це укриття дійсно захищає, виконує свою функцію, а не є бетонною могилкою. У ньому має бути інформація про те, що воно витримує певний тиск у разі вибуху тощо, – зазначив Карась.
Він додав, що кілька укриттів розташовані біля котелень “Черкаситеплокомуненерго”. Спочатку комунальникам надали ключі від цих укриттів і вони їх відкривали для черкащан під час тривог. Проте коли з’ясувалося, що сертифікати відсутні, ключі від приміщень знову забрали.
– На сьогодні ці сертифікати нібито є, але я їх не бачив. Цивільний захист (йдеться про профільне управління, – ред.) ще теж не бачив. Я сподіваюся, що сьогодні після ухвалення рішення ми отримаємо ключі і зможемо впускати людей, – зазначив комунальник. – Зараз фактично щодня до укриття приходять люди, воно закрите, вони викликають поліцію і все це на нервах для наших працівників.
Як повідомляв “18000”, 18 залізобетонних споруд збудували в Черкасах минулого року. Кожна може вмістити до 20 людей і врятувати їх від уламків.
Профінансувала їхнє встановлення Черкаська міська рада. Для цього з міського бюджету депутати спрямували до обласного субвенцію в розмірі 15 мільйонів гривень.
Встановлювати нові укриття в Черкасах почали ще у вересні минулого року. А вже наприкінці жовтня міська влада відзвітувала про завершення робіт. Попри це, вони досі не запрацювали.
Розслідування, моніторинг судових справ та оперативна інформація про найбільш резонансні новини Черкас. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”
Перед тем как брать на баланс нужно туалеты у них у становитт и на дверях буквы М и Ж поставить.
Этот туалет всегда закрыт