У Черкаській області з початку року зафіксували летальний випадок від інфекційного захворювання – лептоспірозу.
Про це повідомили в пресслужбі Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України.
Зазначають, що на лептоспіроз захворів 59-річний житель Уманського району. Хворий був госпіталізований. Його діагноз підтверджено лабораторно.
“За результатами епідрозслідування, в осередку захворювання виявлено сліди життєдіяльності мишоподібних гризунів у підсобних приміщеннях, де було встановлено млин і хворий подрібнював зерно”, – йдеться у повідомленні.
У Черкаській області щороку реєструють від 4 до 13 випадків лептоспірозу, один-два – закінчуються летально. Минулоріч зареєстровано дев’ять випадків захворювання з одним летальним наслідком.
Додамо, що джерелом лептоспірозної інфекції є гризуни, що заселяють об’єкти народного господарства та приватного сектору. На лептоспіроз можна захворіти також внаслідок догляду за хворими на цю інфекцію тваринами – велика рогата худоба, свині, собаки, коти.
Зараження відбувається при вживанні інфікованої води, фруктів, овочів чи продуктів, забруднених виділеннями гризунів, а також при недотриманні правил особистої гігієни вдома і на виробництві. Збудники лептоспірозу виділяються із сечею гризунів і завдяки високій рухливості та проникливості потрапляють в організм людини через пошкоджену шкіру, слизові оболонки та шлунково-кишковий тракт. У воді відкритих водоймищ збудники лептоспірозу зберігають свою життєздатність залежно від умов протягом 30 днів і більше, у вологому ґрунті – до 3-х місяців.
Людина може захворіти в період від двох днів до чотирьох тижнів після зараження. Хвороба зазвичай починається різко з лихоманки та інших симптомів. Лептоспіроз може призвести до ураження нирок, печінки або менінгіту.
Нагадаємо, на Черкащині зафіксували летальний випадок через ускладнення грипу.
Важливі новини про ситуацію в Черкасах та країні. Без маніпуляцій та неперевіреної інформації. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”